Fotowoltaika dla mikro, małych i średnich firm

Startuje druga edycja Programu ?50 kW na start?

WFOŚiGW w Katowicach rozpoczął przyjmowanie wniosków w Programie ?50 kW na start?. To druga edycja Programu skierowanego bezpośrednio do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych zabudową mikroinstalacji fotowoltaicznej. Łącznie na ten cel Fundusz przeznaczy 10 mln zł. Nabór potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania alokacji środków.
– Ubiegłoroczna edycja pilotażowego Programu potwierdziła, że zainteresowanie zabudową instalacji fotowoltaicznej produkującej prąd na własne potrzeby jest wśród małych firm duże. Stąd podjęliśmy decyzję o jego kontynuacji ? mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa śląskiego mogą się ubiegać o dofinansowanie na zabudowę mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW. Podobnie jak w ubiegłej edycji Fundusz na ten cel przeznaczy 10 mln zł. Nabór będzie odbywał się w trzech rundach: od 29 marca do 30 kwietnia, od 1 do 31 maja i od 1 do 30 czerwca 2021 roku lub do wyczerpania alokacji środków. W przypadku wyczerpania alokacji w danej rundzie kolejna runda naboru już się nie odbędzie.
W 2020 roku firmy sektora MŚP złożyły 26 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 3,5 mln zł.
Szczegóły Programu ?50 kW na start? dostępne są na stronie WFOŚiGW w Katowicach: link do strony