10 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z internetu na sieci TAURONA

10 000 gospodarstw domowych korzysta już z superszybkiego internetu na sieci TAURONA wybudowanej w ramach III konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Realizacja programu umożliwi dostęp do internetu z prędkością od 100 Mb/s do 1000 Mb/s dla gospodarstw domowych leżących na terenach wykluczonych cyfrowo. Jest to jedyny w Polsce tego typu projekt telekomunikacyjny realizowany przez spółkę z branży energetycznej.

– TAURON koncentruje swoją działalność w południowej Polsce, a na rozwoju społeczno-gospodarczym tego obszaru szczególnie nam zależy. Realizując, jako jedyna firma energetyczna, projekt POPC wpływamy bezpośrednio na poprawę komfortu życia mieszkańców wykorzystując synergię z posiadaną infrastrukturą techniczną. Ostatecznie liczba przyłączy telekomunikacyjnych gotowych do świadczenia usług w ?białych plamach? przekroczy 102 tysiące podkreśla Paweł Szczeszek, prezes zarządu Grupy TAURON.
W czerwcu 2021 roku Tauron rozpoczął sprzedaż telekomunikacyjnych usług hurtowych i po 14 miesiącach, dzięki światłowodom od TAURONA, już 10 000 gospodarstw domowych korzysta z superszybkiego Internetu. Sukces ten udało się osiągnąć dzięki współpracy z Operatorami Korzystającymi świadczącymi obecnie swoje usługi detaliczne na sieci TAURONA: Orange Polska, UPC Polska, Netia, Vectra, RFC, Multi-Net Infrastruktura, BESTCONNECT, SIECI ŚWIATŁOWODOWE, BRK NETWORK DEVICES, ClimaxNet, Dolnet Group, FiberLink, I.B.S. Elektronics, Ilios-System, MultimediaHD, NetGate, STIMO oraz STRONG-PC.
Do tej pory TAURON zawarł 52 umowy ramowe POPC z Operatorami Korzystającymi, a 18 z nich już aktywowało usługi BSA. W przypadku pozostałych Operatorów trwa proces przygotowania technicznego i organizacyjnego do świadczenia usług aktywnych i pasywnych.
– Uruchomienie w TAURONIE nowej działalności ? operatora telekomunikacyjnego i świadczenie usług na masową skalę przy równolegle trwającej realizacji inwestycji budowy sieci – było sporym wyzwaniem. Dziękuję naszym pracownikom, bo właśnie dzięki ich zaangażowaniu i efektywnej współpracy świętujemy dziesięciotysięcznego klienta ? mówi Leszek Chwalik, wiceprezes spółki TAURON Obsługa Klienta. – Budowa sieci POPC nadal trwa. Zakończyliśmy dotychczas budowę czterech z siedmiu wygranych obszarów konkursowych. Pozostałe obszary planujemy oddać do końca 2022 roku ? dodaje Chwalik.
Realizowany przez TAURON projekt ma na celu likwidację tzw. białych plam, czyli objęcie zasięgiem szerokopasmowego internetu gospodarstw domowych oraz jednostek oświatowych, w których dostępna przepustowość nie przekraczała 30 Mb/s. Zakończenie projektów na pozostałych sześciu obszarach konkursowych przewidywane jest do końca 2022 roku.
Wszelkie niezbędne informacje nt. realizowanego projektu znaleźć można pod adresem: www.biznes.tauron.pl.