13 stycznia rozegrano Turniej Barbórkowy o Puchar Dyrektora Kopalni Sośnica

130 pracowników KWK Sośnica wzięło udział w Turnieju Barbórkowym w halowej piłce nożnej o puchar dyrektora tej kopalni. Turniej został rozegrany 13 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gliwicach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna oddziału WOW (wentylacja), drugie – oddział GP (przewóz), a trzecie – oddział KSRG (ratownicy).

Najlepszym zawodnikiem został Dawid Mucha z WOW, a królem strzelców za zdobycie 9 goli został Cezary Wszelaki. Najlepszym bramkarzem okazał się Tomasz Tańcula z GRP2.
Tuż za podium, na czwartej pozycji, znalazł się oddział GRP 2 (przygotówki). Wszystkie drużyny liczyły po 10 zawodników.
Reprezentacje poszczególnych oddziałów otrzymały okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Przyznano również nagrody i wyróżnienia indywidualne.
Podczas turnieju odbyła się zbórka na rehabilitację i leczenie półtorarocznej córki pracownika kopalni Sośnica Mai Aberbach. Dziewczynka urodziła sie w 32 tygodniu ciąży z licznymi wadami, jest nadal diagnozowana.
Była to druga edycja Turnieju Barbórkowego w halowej piłce nożnej organizowanego przez dyrekcję kopalni Sośnica przy współudziale NSZZ „Solidarność 80”.