Polska Grupa Górnicza S.A. ogłosiła w piątek 17 marca pierwsze z serii postępowań przetargowych na nowych Kwalifikowanych Dostawców Węgla, a pozyskiwanie kandydatów rozpoczęto od województwa śląskiego.
Postępowania mają otwarty charakter, są transparentne, szczegółowe wymagania i informacje o przetargach zamieszono na firmowej stronie internetowej PGG S.A.:
https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dostawcy/profil-nabywcy/przetargi
Spółka poszukuje firm do prowadzenia w imieniu Polskiej Grupy Górniczej S.A. składów węgla wraz z zapewnieniem usług transportowych na rzecz odbiorców indywidualnych w miastach: Katowice, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska, Jastrzębie Zdrój, Tychy, Żory, Częstochowa (w jednej z dzielnic: Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Mirów, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Stare Miasto, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów lub Zawodzie-Dąbie), Rybnik (2 składy – w jednej z dzielnic: Zebrzydowice, Maroko-Nowiny, Rybnik Północ, Kamień, Wielopole, Orzepowice, Rybnicka Kuźnia, Golejów, Chwałęcice, Stodoły, Grabownia lub Ochojec oraz w jednej z dzielnic: Niewiadom, Niedobczyce, Popielów, Radziejów, Chwałowice, Boguszowice Stare, Boguszowice Osiedle, Kłokocin, Gotartowice, Ligota-Ligocka Kuźnia, Paruszowiec-Piaski, Meksyk, Smolna, Śródmieście lub Zamysłów).
Nowe składy KDW powstać mają też w powiecie wodzisławskim (4 składy) w Godowie, Mszanie lub Marklowicach oraz w Gorzycach, Pszowie lub Lubomii, a także w Rydułtowach i w Radlinie; w powiecie myszkowskim (3 składy) w Żarkach lub Poraju oraz w Myszkowie lub Koziegłowach a także w Niegowej; w powiecie częstochowskim (w Blachowni, Konopiskach, Starczej, Kamienicy Polskiej, Poczesnej, Olsztynie, Janowie, Lelowie, Koniecpolu, Przyrowie, Mstowie, Rędzinach, Kruszynie, Kłomnicach lub Dąbrowie Zielonej); w powiecie raciborskim; w powiecie lublinieckim (3 składy) w Herbach lub Boronowie oraz w Lublińcu, Koszęcinie lub Woźnikach, a także w Ciasnej lub Kochanowicach; w powiecie pszczyńskim (4 składy) w Kobiórze lub Szuszcu oraz w Miedźnej, w Pawłowicach i w Goczałkowicach-Zdroju; w powiecie będzińskim w Bobrownikach, Czeladzi, Będzinie, Psarach, Mierzęcicach, Siewierzu lub Sławkowie.
Przetargi dotyczące kolejnych województw będą systematycznie uruchamiane w terminie najbliższych dwóch tygodni.
Przypomnijmy, że zgodnie z zamysłem spółki sieć KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla PGG S.A.) licząca dziś 137 sprzedawców, wkrótce znacznie powiększy się. Docelowo liczba składów w całej Polsce ulegnie podwojeniu. Celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się największą popularnością wśród odbiorców indywidualnych, tak aby wszyscy chętni klienci uzyskali łatwy dostęp do sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla PGG S.A.
Wkrótce też wskutek kolejnej modernizacji sklepu internetowego PGG S.A. na stronie e-sklepu wyświetlanych będzie dla klientów dużo więcej danych o składach KDW (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia), które na bieżąco podlegać będą aktualizacji.