Akademia wygrała, Puchar Prezesa JSW dla JSW Koks

Drużyna Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wygrała tegoroczny Turniej Siatkarski o Puchar Prezesa JSW SA ? ku pamięci Remigiusza Łuczkowskiego ? tragicznie zmarłego we wrześniu br. pracownika Ruchu Borynia.

Najlepszą drużyną wśród ekip reprezentujących GK JSW okazała się drużyna JSW KOKS, która w finale uległa Akademikom 0:2 i zgodnie z regulaminem turnieju, który mówi o tym, że Puchar Prezesa JSW zdobywa najlepsza drużyna reprezentująca zakład lub spółkę z Grupy Kapitałowej JSW ? puchar zdobyli siatkarze reprezentujący JSW KOKS. Trzecie miejsce wywalczyli siatkarze z KWK Pniówek ogrywając w zaciętym meczu ekipę z Knurowa 2:1.
W dwudniowych zawodach wzięło udział 12 drużyn (9 z nich to reprezentacje zakładów i spółek Grupy JSW i 3 ekipy zaproszone spoza Grupy – Aurator & Eagle Sport, Servecom i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel). Drużyny podzielono na 4 grupy, w których każdy grał z każdym. Do ćwierćfinałów rozgrywek przechodziły dwie najlepsze drużyny z grupy. Ekipy z miejsc 3 zagrały o miejsca 9-12.