Ambasador Armenii z wizytą w JSW

Na zaproszenie Ministerstwa Energii oraz zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Pawłowic przyjechał Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce. Dyplomata po raz pierwszy miał okazję zobaczyć kopalnię węgla kamiennego.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem ciężkiej pracy, jaką wykonują górnicy. Poznałem silnych ludzi i ekstremalne warunki, w jakich pracują. Wcześniej nie miałem wyobrażenia, jak wygląda taka kopalnia, to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie, nieporównywalne z niczym innym ? przyznał Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce. ? Żeby zrozumieć Polskę i Polaków powinienem poznać górnictwo, ponieważ to ważny element tutejszej gospodarki.
Ormiański dyplomata zjechał na poziom 830 m w kopalni Pniówek. W towarzystwie Piotra Grabonia, głównego inżyniera BHP pod ziemią poznał proces pozyskiwania węgla. Ambasador był pod ogromnym wrażeniem rozwiązań technologicznych.
Szef ormiańskiej misji dyplomatycznej przebywa w Polsce od grudnia ubiegłego roku, ale odwiedził Polskę już w 2001 roku. ? Jestem tu dopiero od siedmiu miesięcy, ale już czuję się jak w domu. Podoba mi się przyroda, zwłaszcza lasy i zieleń, której jest tak dużo ? mówił ambasador, który szczególną uwagę zwrócił na szybki rozwój gospodarczy naszego kraju.
Na pamiątkę wizyty w regionie Samvel Mkrtchian otrzymał album o Polsce, figurkę świętej Barbary oraz kilofek sztygarski ? atrybut pracownika dozoru.