Bieganie zapisane w genach – sportowa pasja górnika kopalni Bolesław Śmiały

Artur Duś od dawna z powodzeniem łączy pracę zawodową w kopalni z ogromną pasją, jaką jest bieganie. 24 kwietnia 2022 roku pobiegł w długo wyczekiwanej 19. edycji Cracovia Maraton ze startem i metą na krakowskim Rynku Głównym.

Bieg powrócił na ulice stolicy Małopolski po blisko trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. W biegu wystartowały 3022 osoby, z których 2951 zameldowało się na mecie. W zmaganiu z dystansem 42 km i 195 m sprzyjał biegaczom delikatny wiosenny deszczyk, który chłodził odpowiednio uczestników maratonu. Nasz pracownik w kategorii open zajął 550 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej był 60.
– Przy czasie 03.29.05 daje to zadowalające uczucie spełnienia, że organizm wytrzymał ten morderczy dystans ? powiedział po minięciu mety Artur Duś.
Niecały miesiąc później (15 maja) Artur Duś finiszował na 15. miejscu z czasem 26.37 w Biegu Wiosennym (na 5 km). Bieg ten jest pierwszym z czterech składających się na V edycję Biegowego Grand Prix Rybnika. Na trasie biegu panu Arturowi towarzyszył 17-letni syn, który w pełni podziela pasję taty.
Artur Duś aktualnie pracuje w kopalni Bolesław Śmiały oraz w dalszym ciągu jako ratownik górniczy.