Duże zainteresowanie akcją szczepień w PGG S.A.

Ponad 12,5 tys. pracowników PGG S.A. oraz ich rodzin zapisało się na szczepienia przeciwko COVID-19 organizowane w zakładzie pracy. Rejestracja trwała od piątku 30 kwietnia do niedzieli 2 maja.

Pracownicy PGG S.A mogli zarejestrować się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o szczepieniach. Podczas trwania zapisów, chęć zaszczepienie się wyraziło w sumie 12,5 tys. pracowników oraz ich rodzin ? małżonków i pełnoletnich dzieci.
– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją szczepień wśród naszych pracowników ? poinformowała spółka.
We wtorek rano, zgłoszenie PGG dotyczące zamiaru przeprowadzenia szczepień zostało przesłane do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Spółka czeka teraz na szczegóły, w tym dostarczenie partii szczepionek.
Pracownicy podczas rejestracji mieli możliwość swobodnego wyboru najdogodniejszej dla pracownika lokalizacji wśród 10 punktów na terenie PGG S.A. (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska ? dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin).
Po otrzymaniu informacji o dostarczeniu szczepionek, PGG S.A. prześle do wszystkich zarejestrowanych spersonalizowane informacje SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki szczepionki potrwa. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu.
Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych. W każdej z 10 lokalizacji szczepienia wykonywać będą zespoły medyczne, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie.