Dwadzieścia lat Spółki Restrukturyzacji Kopalń

31 sierpnia 2020 roku uczestnictwem w mszy świętej odprawionej w bazylice Najświętszej Marii Panny i Świętego Bartłomieja przedstawiciele
załogi, członkowie zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA w Bytomiu oraz zaproszeni goście uczcili dwudziestolecie firmy.

Po odegraniu przez orkiestrę górnicza hymnów państwowego i górniczego ksiądz proboszcz Krzysztof Fulek przywitał uczestników uroczystości i odprawił mszę w intencji
pracowników i ich rodzin. Koncelebrował ją związany od lat z górnictwem ksiądz proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Piotr Brząkalik.
Po mszy do zgromadzonych zwrócił się prezes zarządu SRK, Janusz Gałkowski. ? Ten jubileusz to 20 lat ciężkiej, wytężonej pracy ludzi zaangażowanych w restrukturyzację górnictwa? Jesteście pionierami pracy, której nikt wcześniej na taką skalę nie wykonywał. Dziękuję wam serdecznie za zaangażowanie, za wasze doświadczenie i wysiłek. Powstanie tej spółki oznaczało rozpoczęcie procesu wygaszania górnictwa. To bardzo trudna rola. Zawsze łatwiej i przyjemniej jest coś tworzyć, budować. Ale każda ludzka działalność podlega przekształceniom, zmianom, wreszcie kończy się. I to zakończenie można realizować różnie.
Dowodzicie, że można ten proces przeprowadzać w sposób bardzo dobry. Uroczystości zostały zakończone krótkim koncertem w wykonaniu artystów Opery Śląskiej, kwartetu i solistów ? Anny Boruckiej i Macieja Komandery.