Dziesięciu finalistów w konkursie ?Pracuję Bezpiecznie 2020?

Znamy już 10 zwycięzców półfinału w konkursie wiedzy o BHP ?Pracuję Bezpiecznie 2020?, którzy w czwartek 19 listopada, walczyć będą w finale o główne laury (w tym pierwszą nagrodę i czek na 10 tys. zł).

Spośród 52 półfinalistów do ostatniego etapu dorocznego konkursu zakwalifikowali się: Adam Oboński (kopalnia Wujek), który uzyskał najlepszy wynik oraz Krzysztof Bernat (ROW-Marcel), Adam Balon (Ruch Piast kopalni Piast-Ziemowit), Bartłomiej Smozik (ROW – Jankowice), Jarosław Frydrych (ROW – Chwałowice), Paweł Pradela (Murcki-Staszic), Mateusz Dyduch (Mysłowice-Wesoła), Andrzej Siwczyk (ROW – Rydułtowy), Damian Stokłosa (Ruch Ziemowit w kopalni Piast-Ziemowit) i Rafał Kubicki (Ruda – Bielszowice).
Półfinałowy test 30 pytań zawodnicy rozwiązywali w czwartek 5 listopada w pięciu różnych lokalizacjach o tej samej porze (w kopalniach ROW, Ruda, Wujek, Piast-Ziemowit i Bolesław Śmiały). Na odpowiedzi jury przeznaczyło 45 minut, lecz finaliści uporali się z zadaniami w mniej niż pół godziny.
Grzegorz Ochman, dyrektor Biura BHP i Szkoleń w PGG S.A. podkreśla, że w półfinale pytania są zawsze najtrudniejsze. O tym, że walka w tym roku była bardzo zacięta, świadczy fakt, że różnica między pierwszym i dziesiątym miejscem w gronie finalistów wynosi zaledwie 5 punktów.
Ze względu na pandemię i zaostrzone rygory sanitarne w tegorocznym finale zawodników nie będzie mogła dopingować publiczność. Będzie on jednak transmitowany on-line. Od kwietnia tego roku w konkursie „Pracuję Bezpiecznie” pracownicy PGG S.A. rozwiązali internetowo 215 tys. testów, odpowiadając na 6,5 mln pytań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w górnictwie.