Edukacja przez zabawę

Warsztaty chemiczne, kuchnia molekularna, teatr i wiele innych atrakcji. Tłumy bawiły się podczas Pikniku Naukowo-Sportowego Kopalni Wiedzy JSW, który odbył się w minioną niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

? To bardzo udana inicjatywa pracowników zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, który co roku wymyśla tego typu imprezy, a ten rok jest szczególny, więc wielkość i ranga tej imprezy jest duża. Zarząd JSW na początku roku ustalił kilka eventów z okazji 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej i jednym z najważniejszych jest to spotkanie dla dzieci ? powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.
Dzieci brały udział w naukowych eksperymentach, oglądały edukacyjne bajki i filmy w sferycznym kinie, patrzyły na świat przez wirtualne okulary, kosztowały jadalnego piasku, produkowały żelki i napoje wybuchowe. Nie zabrakło też magicznych spektakli.
? Teatr Katarynka, to muzyczny teatr, a dzieci kochają muzykę, więc to jest fajny sposób na przekazanie im treści w zabawny, dynamiczny sposób, poprzez taniec, śpiew, efekty specjalne. To ciekawy sposób na edukację poprzez zabawę ? uważa Jakub Czachor z Teatru Katarynka.
W tym roku Jastrzębska Spółka Węglowa obchodzi 30-lecie działalności. W najbliższą sobotę – 3 czerwca ? zapraszamy pracowników i mieszkańców na Wielki Piknik. Na Stadionie Miejskim będzie prawdziwa, muzyczna uczta. Wystąpią między innymi: Mrozu, IRA i Ania Dąbrowska.
zdjęcia: Dawid Lach