Edukacyjny portal dla dzieci

Z okazji obchodzonego 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka JSW uruchamia nową wersję edukacyjnego portalu dla dzieci KOPALNIA WIEDZY JSW. W tworzenie serwisu zaangażowali się pracownicy spółki oraz współpracujące z nią kluby sportowe: KS Jastrzębski Węgiel, GKS 1962 Jastrzębie oraz JKH GKS Jastrzębie. Platforma łączy skierowaną do pracowników JSW akcję #popracyzostańwdomu z działaniami na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, które realizuje Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.
Mimo luzowania obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa, wciąż zalecane jest pozostawanie w domu wtedy, kiedy to możliwe i przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Większość dzieci nie wróci przed wakacjami do szkół. JSW SA zachęca pracowników oraz społeczność lokalną do zachowania zasad bezpieczeństwa zgodnie z hasłem #popracyzostańwdomu. Z powodu ograniczeń cykliczne działania spółki, w tym świętowanie Dnia Dziecka, musiały w tym roku przybrać zupełnie nową, dostosowaną do sytuacji formę. Tak zrodził się pomysł na nową odsłonę portalu Kopalnia Wiedzy JSW. Chcąc umożliwić pozostającym w domu dzieciom poszerzanie wiedzy w interesujący sposób i podsunąć pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych, JSW SA stworzyła nowoczesną platformę edukacyjną, na której regularnie będą zamieszczane materiały wideo oraz artykuły z takich dziedzin jak m.in.: przyroda, chemia, fizyka czy nauka języków obcych.
– Nasza spółka od dawna jest zaangażowana w działania edukacyjne. Hucznie organizowaliśmy Dzień Dziecka zapraszając najmłodszych i ich rodziny do zabawy na świeżym powietrzu. Niestety, warsztaty i pikniki, jakie organizowaliśmy do tej pory, nie odbędą się w zaplanowanej formie. Szczególnie na Śląsku zarażenie koronawirusem wciąż pozostaje realnym zagrożeniem, w związku z tym wiele rodzin z naszego regionu nie będzie mogło spędzać wakacji w zwykły sposób. Dlatego stworzyliśmy przestrzeń, w której dzieci i młodzież znajdą wiele ciekawych informacji związanych z naukami ścisłymi, ale również filmy i artykuły, które umilą czas wolny. Kopalniawiedzyjsw.pl to wirtualne odbicie prowadzonych przez nas dotychczasowych działań ? mówi Włodzimierz Hereźniak, Prezes Zarządu JSW SA.
Dzięki zaangażowaniu zawodników i zespołów pracujących w klubach sportowych: KS Jastrzębski Węgiel, GKS 1962 Jastrzębie oraz JKH GKS Jastrzębie na platformie znajdą się także materiały video z prostymi ćwiczeniami sportowymi dla całej rodziny, które mogą być wykonywane w warunkach domowych. Filmy przygotowane przez zawodników mają być również dodatkową motywacją dla dzieci i młodzieży, których treningi sportowe zostały zawieszone. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na samopoczucie, a fakt, że głównymi bohaterami są sportowcy ze znanych klubów, będzie dodatkową atrakcją.
W serwisie pojawią się również quizy i wyzwania edukacyjne, które będą urozmaicać dostępne na stronie treści i sprawdzą przyswojoną przez dzieci i młodzież wiedzę. Dostęp do wszystkich materiałów na portalu nowakopalniawiedzy.pl jest bezpłatny.