Ekologiczne paliwo lepiej dostępne

TAURON Wydobycie rozwija nowy segment sprzedaży detalicznej i promuje ekologiczne rozwiązania grzewcze. Ekogroszki marki są obecnie dystrybułowane w jednej z największych sieci marketów budowlanych w kraju.

Po raz pierwszy TAURON Wydobycie dystrybuuje ekogroszki w wymagającym segmencie rynku, jakim są markety budowlane. Do tej pory ekogroszki z oferty spółki dostępne były w sklepie internetowym marki i w punktach obsługi klienta zakładów górniczych spółki oraz
w sieci Autoryzowanych Sprzedawców Węgla.
– Wysokokaloryczne i niskoemisyjne ekogroszki to paliwo cieszące się popularnością wśród odbiorców ogrzewających swoje domy węglem. Wysokiej jakości paliwa spełniają restrykcyjne wymagania dotyczące jakości, zapewniając tym samym efektywne i proekologiczne ogrzewanie. TAURON Wydobycie dostarcza na rynek kilkadziesiąt tysięcy ton takich produktów ? mówi Tomasz Cudny, prezes TAURON Wydobycie.
Internetowa sprzedaż wysokiej jakości paliw ekologicznych TAURON Wydobycie systematycznie rośnie. Jednocześnie spółka rozwija sieć sprzedaży detalicznej i w tym sezonie grzewczym po raz pierwszy ekogroszki udostępniła również w sprzedaży detalicznej – w blisko 120 marketach budowlanych ?Bricomarche?, czyli popularnej sieci handlowej na terenie całej Polski.
Nawiązanie współpracy z nowym segmentem sprzedaży detalicznej ma szczególne znaczenie dla TAURON Wydobycie w kontekście planowanego zwiększenia wolumenu produkcji i sprzedaży tych ekologicznych paliw węglowych.

Lepsza technologia
Kilka miesięcy temu w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie uruchomiono nowoczesny kompleks technologiczny, umożliwiający produkcję najlepszych jakościowo paliw węglowych m.in. do produkcji ekologicznych produktów grzewczych.
Dzięki oddanej inwestycji Spółka zwiększyła wydajność Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla w ZG Sobieski w Jaworznie i tym samym produkcję sortymentów średnich Groszek i Jaret?, czyli gatunków coraz chętniej kupowanych przez indywidualnych odbiorców do ogrzewania domów.