Elektryki zawiozą wielkanocne śniadanie potrzebującym

Wielkanocne potrawy trafią do czterech tysięcy mieszkańców Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej dzięki elektrycznym pojazdom od TAURONA.

Święta Wielkanocne w tym roku również powinniśmy spędzić na zasadach podyktowanych przez pandemię koronawirusa. Ta sytuacja w szczególny sposób dotyka osoby samotne i doświadczone przez los. Dlatego w okresie wielkanocnym katowicka Fundacja Wolne Miejsce przekaże potrzebującym mieszkańcom Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej świąteczne paczki, których zawartość posłuży do przygotowania świątecznego śniadania. Paczki zostaną dostarczone potrzebującym samochodami elektrycznymi.
? Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji osoby samotne poczują choć przez chwilę nastrój i ciepło Świąt Wielkanocnych. Z naszych samochodów skorzystają wolontariusze, którzy rozwiozą świąteczne wsparcie do czterech tysięcy domów. TAURON w przypadku inicjatyw prospołecznych udostępnia auta nieodpłatnie, to nasz wkład w to dzieło ? mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.
– Społeczna odpowiedzialność biznesu jest obecna w każdym aspekcie naszej działalności. Pracownicy ING od lat wspierają lokalne społeczności w ramach Wolontariatu ING i cieszę się, że nadal możemy być częścią takich inicjatyw jak Fundacji Wolne Miejsce ? powiedział Arkadiusz Pilarski, Expert Brand Experience odpowiedzialny za projekt elektromobilności w ING Banku Śląskim.
Tegoroczna akcja Fundacji Wolne Miejsce koordynowana jest z katowickiego Spodka. Tam wolontariusze przygotowują świąteczne potrawy, z których powstaną cztery tysiące paczek. Co obdarowani znajdą w środku?
? Wszystko to, co na wielkanocnym stole być powinno ? mówi Krzysztof Kozioł z Fundacji Wolne Miejsce. ? Żurek, kiełbaska, pyszna wędlina i świąteczne ciasto. Do tego ciastka, przekąski i napoje. W paczce osoba obdarowana znajdzie też życzenia i drobny upominek ? dodaje przedstawiciel fundacji.
W organizację tegorocznej akcji włączyło się pół tysiąca wolontariuszy. Organizacji udało się także zaangażować do współpracy przedszkola i szkoły z terenu Metropolii. Młodzi ludzie przygotowali kartki wielkanocne, papierowe zajączki i pisanki, które także trafią do świątecznych podarunków.
Z uwagi na panującą pandemię produkty pakowane są z zachowaniem rygorystycznych zasad sanitarnych. Do adresata wielkanocna paczka dociera w bezpiecznym opakowaniu oraz starannie zdezynfekowana.
TAURON Nowe Technologie dysponuje 19 pojazdami o napędzie elektrycznym. Partnerem projektu jest ING. W ostatnich miesiącach auta oddawane są do dyspozycji organizacjom pożytku publicznego na terenie działalności Grupy TAURON. Służą do rozwożenia posiłków, dostarczaniu leków czy transportu podopiecznych Domów Pomocy Społecznej do lekarzy czy punktów szczepień.