Fundacja JSW przekazała wieżę laparoskopową

Pierwsza na Śląsku wieża laparoskopowa wykorzystująca technologię 3D trafiła do jastrzębskiego szpitala dzięki Fundacji JSW. Do tej pory to najcenniejszy dar przekazany przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Nowoczesna wieża laparoskopowa trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jako wyposażenie oddziału urologii i onkologii urologicznej. Dzięki wsparciu Fundacji JSW zabiegi urologiczne będą jeszcze bardziej precyzyjne i bezpieczne.
– Z punktu widzenia budżetu Fundacji to najdroższe urządzenie, które kupiliśmy, bo chodzi o niemal pół miliona złotych. Uważam jednak, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze dla dobra nas wszystkich, nie tylko mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, ale również okolic ? mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych oraz prezes Fundacji JSW. ? Nie ma nowoczesnego górnictwa bez pozytywnych relacji z otoczeniem ? dodał Artur Dyczko.
Jak oceniają lekarze, ufundowany przez Fundację JSW laparoskop to prawdziwa perła wśród tego typu urządzeń.
? Ten sprzęt spełnia absolutnie wszystkie wymagania, jeśli chodzi o leczenie metodami laparoskopowymi. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom leczenie na europejskim, wręcz światowym poziomie ? przekonuje Marek Kampka, lekarz ze szpitala Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
Dzięki współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęto bezpłatne badania ?Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA od 50. roku życia?. Badania finansowane są przez Fundację JSW. Wznowienie bezpłatnego programu badań profilaktycznych nastąpi, gdy tylko pozwolą na to warunki sanitarno-epidemiologiczne.