Górnik ze Staszica już po raz dwunasty organizuje rockowy festiwal muzyczny

Rockowe brzmienia, dwie sceny muzyczne, zlot motocyklistów i niespodzianki dla dzieci. To wszystko już 3 czerwca w ramach Muszlownik Murcki Festiwal w katowickiej dzielnicy Murcki. Zagrają między innymi: Gutek, CELA NR 3, Skankan, Loża Masorza, Warhlack i Aberracja. Lista zespołów, które wystąpią została właśnie zamknięta. Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest górnik pracujący od 10 lat na dziale taśmowym z Ruchu Staszic Kopalni Staszic-Wujek Janusz Brzozowski.

? Pomysł zrodził się przed 13 laty, zanim zacząłem pracę na kopalni. Chciałem, by młodzi artyści, którzy ćwiczą w garażach i nie mają możliwości zagrać dla publiczności, mieli gdzie wystąpić przed szerszą publiką. Pomyślałem, że skoro w parku w Murckach mamy muszlę koncertową, czemu jej nie wykorzystać. Zaprosiłem mało znane kapele i okazało się, że był to pomysł bardzo trafiony, bo z roczną przerwą na pandemię, trwa do dzisiaj i bardzo się rozwinął. Teraz występują także znani artyści? wyjaśnia Janusz Brzozowski.

W tym roku po raz pierwszy będą działać dwie sceny muzyczne. Pierwsza ? rockowa ? rusza o 14.00 , występy planowane są do północy. Druga – elektroniczna – rusza później, ale muzyka ma z niej płynąc do ostatniego fana. Całość rozpocznie zlot motocyklistów, przewidziane są także niespodzianki dla dzieci, takie jak na przykład warsztaty na perkusji. Organizatorzy liczą, że przyjdzie kilka tysięcy osób. Wstęp jest bezpłatny, wsparcia udziela między innymi PGG S.A. i miasto Katowice. Część pieniędzy pochodzi również z projektu budżetu obywatelskiego.
Janusz Brzozowski zaprasza całe rodziny, zapewnia, że 3 czerwca na Muszlownik Murcki Festiwal każdy znajdzie coś dla siebie.