III Memoriał im. Damiana Florka i Szymona Złotnika w Futsalu pod hasłem ?Gramy dla Gabrysia?

Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce przy kopalni Murcki – Staszic oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Katowicach, organizują po raz trzeci Memoriał im. Damiana Florka i Szymona Złotnika w Futsalu. Turniej halowej piłki nożnej rozgrywany jest po to by upamiętnić dwóch górników, którzy zginęli 21 lutego 2019 roku w kopalni „Murcki ? Staszic? – Szymona Złotnika i Damiana Florka. Damian Florek był także zawodnikiem GKS-u Katowice. W tym roku memoriał odbędzie się także pod hasłem ?Gramy dla Gabrysia? ? nastolatka cierpiącego na zanik mięśni. Trwają zapisy drużyn.

Turniej jest skierowany do drużyn z branży górniczej, a także wszystkich amatorskich drużyn. Jednym z założeń jest promocja halowej piłki nożnej. Obok upamiętnienia kolegów, celem zawodów jest także pomoc potrzebującym ? w tym roku dochód przeznaczony zostanie na pomoc 14 letniemu Gabrysiowi i jego rodzicom w walce z dystrofią mięśniową Duchenne’a .
W planach jest licytacja koszulek z autografami, piłek, figurek z węgla. Przewidziane są także nagrody dla najlepszych zawodników turnieju, a najlepsze zespoły otrzymają pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.
Memoriał odbędzie się 25-26 lutego 2023 roku w Hali Sportowej w Katowicach-Giszowcu, przy ul. Wojciecha 9. Termin zapisów drużyn mija 17 lutego. Liczba miejsc ograniczona – maksymalnie 24 drużyny.