Jakościowe miały węglowe z PGG S.A. w ciągłej sprzedaży

Jakościowe miały węglowe produkcji Polskiej Grupy Górniczej S.A. są w pełni dostępne dla klientów indywidualnych, poszukujących opału dla swych gospodarstw domowych w sezonie grzewczym.

W celu rozszerzenia oferty dla klientów oraz dla poprawienia dostępności opału i ułatwienia zakupów sklep internetowy PGG S.A. uruchomił trzy dodatkowe sesje sprzedażowe w tygodniu. W poniedziałki, środy i piątki od godz. 16 można kupić węgiel energetyczny o uziarnieniu do 20 mm, o niskiej zawartości popiołu i spiekalności, bez zanieczyszczeń mułowych, o stabilnych parametrach i względnie wysokiej wartości opałowej. Sprawdza się jako pełnowartościowe paliwo do tradycyjnych kotłów zasypowych lub kotłów miałowych (w ogrodnictwie, ciepłownictwie, ale także w gospodarstwach domowych).
Na pierwszej sesji w piątek 30 września podaż przewyższała popyt. PGG S.A. wystawiła do sprzedaży 40 tys. ton miałów węglowych, z czego klienci kupili około 10 tys. ton węgla. Sortyment miałowy jest ciągle dostępny, spółka będzie kontynuować sprzedaż zgodnie z zapowiedziami na kolejnych sesjach w e-sklepie w poniedziałki, środy i piątki. Za każdym razem w e-sklepie udostępnionych zostanie około 30 tys. ton miałów węglowych dla gospodarstw domowych.
Sprzedaż obejmie miały węglowe luzem oraz konfekcjonowane w opakowaniach typu big-bag o wadze 1 tony. Ze względów logistycznych odbioru zakupionych przez klientów węgli miałowych z kopalń dokonują wyłącznie przewoźnicy KDW.
PGG S.A. oferuje najlepsze jakościowo miały węglowe, które nadają się do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych w specjalnie przystosowanych do tego kotłach. Są paliwem bezpiecznym dla użytkowników.