Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Jastrzębska Spółka Węglowa z dumą informuje, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez nią uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Magazyn „Forbes” wraz z firmą Pentagon Research i „Przeglądem Sportowym” opracował i opublikował ranking najbardziej medialnych marek w polskim sporcie, który opublikowany został w czerwcowym wydaniu „Forbesa”. Okazuje się, że liczba publikacji medialnych na temat Jastrzębskiego Węgla wyniosła ponad 20 tysięcy, a wartość mediową wyliczono na 79,2 mln złotych.
W rankingu na najbardziej medialnych polskich sportowców zwyciężyła najlepsza polska tenisistka i liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek przed kapitanem piłkarskiej reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i innym świetnym polskim tenisistą Hubertem Hurkaczem. Wśród siatkarzy najwyżej sklasyfikowani zostali: Wilfredo Leon (11. miejsce) przed Aleksandrem Śliwką (12. miejsce) i Bartoszem Kurkiem (13. miejsce).
Spośród klubów piłkarskich media najwięcej uwagi poświęcają Legii Warszawa. W żużlu najbardziej medialna jest Enea Falubaz Zielona Góra, w piłce ręcznej Industria Kielce, zaś wśród klubów koszykarskich Trefl Sopot. Co ciekawe, najbardziej medialnym wydarzeniem sportowym okazał siatkarski Tauron Puchar Polski organizowany w Krakowie.