JSW dba o zdrowie najmłodszych

Fundacja JSW przekazała 80 oczyszczaczy powietrza publicznym żłobkom oraz przedszkolom. Urządzenia odebrali dyrektorzy placówek z miejscowości, na terenie których działa Jastrzębska Spółka Węglowa.

Na akcję ?Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza? Fundacja JSW przeznaczyła prawie 50 tys. złotych.
– Ta akcja jest wyjątkowo wartościowa i potrzebna, szczególnie w czasie obecnej pandemii. Na Śląsku w sezonie grzewczym mamy różną jakość powietrza, a te urządzenia mają znaczenie dla zdrowia naszych podopiecznych. Ponadto, mieliśmy w tej kwestii wiele sygnałów od rodziców i wychowawców – powiedziała Beata Tomanek, dyrektor przedszkola ?Wesoły Dzwoneczek? w Mszanie.
Obecni na uroczystości dyrektorzy palcówek oświatowych, wychowawcy, a także włodarze okolicznych miejscowości podkreślali, że akcja Fundacji JSW jest kolejnym projektem, który wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności.
– Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia – powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW. – Dziś podarowaliśmy oczyszczacze powietrza, ale zawsze wsłuchujemy się w to, o czym mówią nam pracownicy oświaty. Dlatego inwestujemy w wyposażenie szkolnych pracowni, czy przedszkolnych placów. To dla nas inwestycja w przyszłość – dodał prezes Fundacji JSW.
Dzisiejsze uroczyste wręczenie oczyszczaczy to nie koniec akcji prowadzonej przez Fundację JSW. Fundacja ogłosiła konkurs dla przedszkolaków i podopiecznych żłobków publicznych, które otrzymały już oczyszczacze – na najlepszą pracę obrazującą, w jaki sposób przekazany sprzęt sprawdza się w placówce. Prace mogą zostać wykonane w dowolnej formie medialnej lub plastycznej. Nagrodą jest oczywiście 20 oczyszczaczy powietrza.