JSW i WST w Katowicach podpisały list intencyjny

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach podpisały 6 lipca porozumienie dotyczące współpracy. Obydwie strony zainteresowane są zorganizowaniem praktyk dla studentów.

W ramach współpracy z katowicką uczelnią, Jastrzębska Spółka Węglowa zorganizuje praktyki dla studentów zgodnie z ich zapotrzebowaniem.
­- To są praktyki, które w trakcie kształcenia studenci muszą odbyć. Nasza uczelnia szuka najlepszych z najlepszych, a dzięki chęci współpracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej jesteśmy przekonani, że tutaj będą mogli świetnie przygotować się do przyszłego zawodu ? powiedział prof. WST dr Aleksander Ostenda, rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.
Przede wszystkim chodzi o studentów, którzy studiują na kierunkach informatyka i mechatronika. Ponadto, w trakcie praktyk będą mogli pozyskać tematy i materiały do prac dyplomowych. Praktyki mogłyby ruszyć od 1 października.
– Możliwość skorzystania przez studentów z naszych obszarów technicznych będzie nieograniczona. Jestem przekonany, że w przyszłości nasza firma, jako ich pracodawca będzie mogła skorzystać z ich wiedzy merytorycznej i praktycznej. W tym kierunku zamierzamy podążać, aby nie dopuścić do tzw. luki pokoleniowej ? podkreślił Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej dodał, że na podpisaniu listu intencyjnego skorzystają obydwie strony.
– Jesteśmy zadowoleni, że to porozumienie umożliwi rozwój studentom, a nam w przyszłości zapewni wykwalifikowanych pracowników – powiedział wiceprezes Wojtków.
To pierwsza taka inicjatywa dotycząca współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. Warto dodać, że od 1 października Wyższa Szkoła Techniczna zmienia nazwę na Akademia Śląska.