JSW pomoże bliskim ofiarom wypadku w czeskiej kopalni CSM

Jastrzębska Spółka Węglowa wesprze rodziny polskich górników, którzy wzięli udział w tragicznym wypadku w kopalni w Karwinie. Daniel Ozon, prezes JSW zapewnił, że solidarność w branży górniczej to moralny obowiązek i jeden z fundamentów jej istnienia oraz zadeklarował pomoc dla rodzin poszkodowanych górników.
Do tragicznego w skutkach wybuchu metanu w czeskiej kopalni CSM w Stonawie niedaleko Karwiny doszło 20 grudnia 2018r. W wypadku zginęło 13 osób, w tym 12 Polaków. Jastrzębska Spółka Węglowa solidaryzuje się z bliskimi ofiar i deklaruje wsparcie dla ich rodzin. JSW uruchomi specjalne środki w celu natychmiastowej, doraźnej pomocy rodzinom górników. Spółka deklaruje również długofalowe wsparcie dla rodzin polskich górników, którzy zginęli w kopalni CSM. JSW zapewni m.in. zatrudnienie dla wszystkich żon górników poszkodowanych w czeskiej kopalni, które wyrażą wolę pracy w jastrzębskiej spółce.
– To ogromna tragedia dla nas wszystkich. W katastrofie wzięło udział 13 górników, w tym 12 rodaków. To dzielni górnicy – bracia, mężowie i ojcowie. JSW wesprze wszystkie rodziny ofiar wypadku. Nie znajdujemy słów mogących wyrazić współczucie, dlatego konkretnymi działaniami chcemy wspomóc rodziny w radzeniu sobie ze skutkami tego tragicznego wypadku. Solidarność w branży górniczej to moralny obowiązek i jeden z fundamentów jej istnienia ? zadeklarował Daniel Ozon, prezes JSW.
JSW za pośrednictwem pracodawców przekazała deklaracje wsparcia żonom górników biorących udział w tragicznym wypadku. Jastrzębska spółka uruchomiła dla nich specjalny kontakt mailowy i telefoniczny w celu sprawnego załatwienia wszelkich formalności.