JSW szkoli z udzielania pierwszej pomocy

– Rozpoczęliśmy bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich chętnych pracowników GK JSW i mieszkańców naszego regionu, bo zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze ? mówi Barbara Piontek, prezes JSW SA ? Kurs odbywa się przy pomocy nowatorskiej aplikacji Virtual Reality. Będzie można z niego skorzystać do końca czerwca na Pniówku.

Pierwsze szkolenia rozpoczęły się pierwszego czerwca i potrwają do końca miesiąca. Zajęcia odbywają się w JSW Szkolenia i Górnictwo na Pniówku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 18:00, a także w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00.
Zainteresowanie szkoleniem opartym na nowoczesnym systemie jest duże. Do tej pory zapisało się 280 osób – nie tylko pracownicy kopalni, ale też mieszkańcy, a nawet całe rodziny z dziećmi.
– Warto wziąć udział w takim szkoleniu, ponieważ bezpieczeństwo i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle ważne ? przekonuje Łukasz Dwornik, prezes JSW Szkolenie i Górnictwo. ? Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z naturalnych potrzeb każdego człowieka. Jeśli wiemy, że mamy obok siebie ludzi, którzy potrafią udzielić pomocy, będziemy żyć bezpieczniej i zdrowiej ? dodaje.
Dzięki zajęciom kursanci mają okazję nauczyć się, jak prawidłowo reagować w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Pod czujnym okiem instruktorów, każdy może skorzystać z aplikacji, gdzie przy użyciu fantoma szkoleniowego, przećwiczy niezbędne procedury. W trakcie szkolenia w aplikacji pojawiają się najważniejsze informacje dotyczące między innymi prawidłowego tempa uciśnięć przy wykonywaniu masażu serca. Każdy kurs kończy się krótkim testem.