JSW wspiera Bieg po Nowe Życie

Wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową 17. Bieg po Nowe Życie odbędzie się już 3 października w Warszawie. To już siódma wizyta tego wydarzenia w stolicy. Tak jak w zeszłym roku odbędzie się ono w wyjątkowych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Bieg po Nowe Życie będzie miał jak zawsze formę marszu nordic walking, podczas którego symboliczny dystans pokonują trzyosobowe sztafety. W skład sztafet wchodzą przede wszystkim osoby po przeszczepieniu narządów, a także znane osoby ze świata sportu, muzyki czy filmu i teatru wpierające od lat wspierają ideę świadomego dawstwa. Na trasie nie zabraknie także przedstawicieli partnerów inicjatywy.
W tym roku Biegowi po Nowe Życie towarzyszyć będzie organizowana po raz pierwszy debata o ważnych problemach polskiej transplantologii. ? Postanowiliśmy zaprosić do dyskusji autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej, przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz oczywiście przedstawicieli pacjentów. Będą z nami również koordynatorzy transplantacyjni z ośrodków z całego kraju – to ważne, żeby rozmawiać o wyzwaniach polskiej transplantologii ? mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.
Debatę podzielono na pięć głównych bloków tematycznych: pierwszy z nich dotyczyć będzie żywego dawstwa, w drugim dyskusja skupi się na medycynie i ekonomii, w trzecim goście będą rozmawiać o koordynacji transplantacyjnej, czwarty będzie poświęcony wyzwaniom przed którymi stoi polska transplantologia, w piątym udział wezmą ludzie kultury i sportu, którzy postarają się odpowiedzieć na pytanie czy warto angażować się w sprawy społeczne i jak wykorzystywać swój wizerunek, by skutecznie pomagać. Wśród gości pojawią się między innymi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, prof. Roman Danielewicz – prezes PTT i kierownik programu ?Żywy dawca nerki?, dr hab. Jarosław Czerwiński – dyrektor ds. medycznych Poltransplantu oraz profesor Mariusz Kuśmierczyk z Narodowego Instytutu Kardiologii i dyrektor gdańskiego UCK Jakub Kraszewski. W studiu gościć będzie również Przemysław Saleta ? ambasador i współtwórca Biegu po Nowe Życie. Widzowie będą mogli obejrzeć debatę o transplantologii i sam Bieg po Nowe Życie za pośrednictwem ONET.pl. Transmisja na stronie głównej portalu rozpocznie się 3 października o godz. 11.30.