JSW wyróżniła zdolnych uczniów

29 uczniów otrzymało nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Stypendia trafiły do trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy.

Jastrzębska Spółka Węglowa będąca jedynym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej, od zawsze przywiązuje dużą wagę do wspierania lokalnych społeczności i edukacji młodych ludzi. Poprzez współpracę ze szkołami kształcącymi uczniów w zawodach górniczych Spółka angażuje się w rozwój edukacyjny i zawodowy młodych adeptów, dostarczając im inspiracji oraz możliwości rozwoju w branży górniczej.
– Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć tych utalentowanych uczniów i chcemy ich nagrodzić za ich nieustanne zaangażowanie w rozwój osobisty i edukacyjny – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej. – Nasza Spółka od zawsze angażuje się w działalność lokalnych społeczności. Wierzymy, że wsparcie dla młodych ludzi jest inwestycją w przyszłość naszej firmy, regionu i całego kraju – dodał Artur Wojtków.
W ramach programu stypendialnego, JSW corocznie wybiera najlepszych uczniów ze szkół partnerskich i nagradza ich kwotą pieniężną. Z każdej szkoły nagrody w wysokości 1500 zł, 1000 zł oraz 800 zł otrzymuje trzech najlepszych uczniów. Ta inicjatywa ma na celu uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć edukacyjnych i motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwijania swojego potencjału.
Nagrody pieniężne dla stypendystów JSW zostały wręczone podczas uroczystej ceremonii zorganizowanej w siedzibie Spółki, w której wzięli udział uczniowie, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele JSW.
zdjęcia: Mateusz Paszek