Kolejne przepustki do pracy w LW BOGDANKA rozdane!

LW BOGDANKA S.A. przyznała ?Przepustki do pracy w Bogdance? kolejnym 11 najlepszym absolwentom szkół średnich o profilu techniczno ? górniczym z okolic Bogdanki: Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.
W ramach działającego od 2017 roku projektu ?Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. ? Potrzebujemy najlepszych? zatrudnienie znalazło już 41 absolwentów szkół partnerskich. W ramach współpracy z nimi LW Bogdanka wypłaciła także 74 stypendia naukowe dla uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce przedmiotów technicznych. Kolejne stypendia zostaną przyznane we wrześniu tego roku.
Współpraca ze szkołami średnimi w okolicach LW BOGDANKA SA jest elementem ?Strategii rozwoju kadr?, której celem jest pozyskiwanie do pracy w Bogdance najlepszych absolwentów ww. szkół. Strategia rozwoju kadr obejmuje także współpracę z najważniejszymi w branży górniczej ośrodkami naukowymi w Polsce, w tym Akademią Górniczą-Hutniczą w Krakowie.
LW Bogdanka na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim, a od lutego tego roku także z Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie.
Oprócz programu stypendialnego oraz programu „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. – Potrzebujemy najlepszych” współpraca ze szkołami średnimi obejmuje także praktyczną naukę zawodu, poprzez umożliwienie uczniom odbycia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w kopalni w Bogdance. W 2018 roku rozpoczął się także projekt wsparcia merytorycznego dla kadry pedagogicznej. Dzięki niemu nauczyciele przedmiotów technicznych mają możliwość odbycia zjazdów do kopalni razem z pracownikami Bogdanki, obserwowania ich w trakcie pracy i pogłębiania własnej wiedzy. Do celów dydaktycznych udostępniona została także narzędziownia, z której nauczyciele mogą wypożyczać narzędzia niezbędne podczas prowadzenia zajęć.
LW Bogdanka SA od lat pozostaje najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce nie bez przyczyny ? to wysokie kompetencje naszej kadry pozwalają na wdrażanie najnowszych rozwiązań stosowanych w światowej branży górniczej. Ciągły rozwój zawodowy osób aktualnie pracujących w Bogdance oraz sukcesywne pozyskiwanie młodych, ambitnych i utalentowanych pracowników to w naszej opinii klucz to utrzymania wysokiej kultury technicznej naszej kadry i umocnienia pozycji Bogdanki jako najbardziej efektywnej kopalni w Polsce ? powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.