Kolejny medal ratownika górniczego w No Gi Jiu Jitsu

Konrad Skubiś zajął drugie miejsce w XIV Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu 2024 w kategorii master 2; purpurowy pas; 79,5 kg, który odbył się w ubiegły weekend 21 września w Poznaniu.

Przypomnijmy, że przygoda ze sportami walki dla Konrada Skubisia, ratownika górniczego z oddziału wydobywczego G-2 w kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, zaczęła się dawno temu od boksu, a trenowaniem Jiu Jitsu zajął się kilka lat temu. W ubiegłym roku zdobył m.in. złoty medal na Mistrzostwach Europy CBJJP w kategorii 79 kg w No Gi Jiu Jitsu. Na co dzień trenuje w klubie Spartan Chorzów pod okiem trenera Macieja Poloka, jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Jiu Jitsu, mistrza Europy i Świata, multimedalisty Mistrzostw Polski.

* Jiu Jitsu w odmianie No Gi charakteryzuje się tym, że zawodnicy zamiast w kimonach walczą w obcisłych strojach.