Konkurs bhp rozstrzygnięty

Zacięta walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Dziś rozstrzygnięto dziesiątą edycję ?Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.? Zwycięzcą został Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka i zdobył główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. W klasyfikacji drużynowej – podobnie jak w ubiegłym roku – najlepszy okazał się zespół kopalni ?Pniówek?.
Finał jubileuszowej edycji konkursu odbył się w Biurze Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Konkurs składał się z dwóch części: eliminacji i finału. Wzięło w nim udział 21 zawodników – po trzech pracowników z każdej kopalni i ruchu.
– Bezpieczeństwo w górnictwie jest sprawą nadrzędną, stąd wiedza o przepisach BHP powinna być jak najlepsza. Taki konkurs jest sposobem na to, aby tę wiedzę dodatkowo pogłębiać. Wszystkim Państwu życzę powodzenia ? powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju.
W pierwszej części konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu zawodników z największą liczbą punktów. W eliminacjach najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni ?Borynia-Zofiówka-Jastrzębie? Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jubileuszowej X edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Grzegorz Błaszczyk z kopalni ?Pniówek?, a trzecie Rafał Nowak z tej samej kopalni. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni ?Pniówek?. Zwycięzcy dziesiątej edycji konkursu otrzymali nagrody finansowe w łącznej wysokości 33 tysięcy złotych.
Laureaci odebrali nagrody z rąk Włodzimierza Hereźniaka – prezesa zarządu JSW, Krzysztofa Króla – wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz Ryszarda Chadery, przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.
– Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu posiadanej wiedzy, która powinna się przekładać na większe bezpieczeństwo pracy w naszych kopalniach. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest nadrzędnym celem jaki stawia sobie zarząd Spółki. Cykliczny konkurs bhp na tak wysokim poziomie doskonale wpisuje się w tę strategię ? powiedział Włodzimierz Hereźniak – prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Na zakończenie rywalizacji wręczono nagrody laureatom internetowego konkursu bhp, funkcjonującego od stycznia do września na platformie szkoleniowo-informacyjnej ?Strefa sztygarai nie tylko?. Wzięło w nim udział ponad dwieście osób.