Konkurs ?Pracuję bezpiecznie 2021? na półmetku

Najaktywniejsi w przygotowaniach do listopadowego finału konkursu BHP ?Pracuję bezpiecznie? w Polskiej Grupie Górniczej są górnicy kopalni Mysłowice-Wesoła. Ciągle można dołączyć do wielkiej rywalizacji o cenne nagrody dla mistrzów bezpieczeństwa i higieny pracy w górnictwie.

Tegoroczna edycja konkursu ?Pracuję bezpiecznie? rozpoczęła się w kwietniu i dotarła do półmetka eliminacji. Pracownicy PGG S.A. rozwiązują ochotniczo testy z wiedzy o BHP w kopalniach węgla kamiennego. Dotychczas na specjalnym portalu internetowym, gdzie uczestnicy zdalnie rozwiązują zadania eliminacji, aż 1,1 mln razy odpowiedziano na zadane pytania. 1353 uczestników rozwiązało łącznie 35886 szczegółowych testów.
– Rekordzista rozwiązał 1679 testów i z tego, co widzimy, to nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – mówi pomysłodawca konkursu, dyrektor Biura BHP i Szkoleń w PGG S.A. Grzegorz Ochman.
Najwięcej punktów w eliminacjach (ponad 6 tys.) zdobyli górnicy z Mysłowic-Wesołej, którzy tradycyjnie odznaczają się aktywnością w konkursie ?Pracuję bezpiecznie?. Kolejne miejsca zajmują pracownicy Ruchu Rydułtowy kopalni ROW, Ruchu Wujek w kopalni Staszic-Wujek oraz kopalni Bolesław Śmiały i Ruchu Jankowice kopalni ROW. Indywidualnie trzech liderów zdobyło 107 na 108 możliwych punktów za poprawność odpowiedzi. Są to górnicy z kopalń Bolesław Śmiały, Ziemowit i Piast.
Także trzech górników uzyskało już tzw. ?złoty bilet? z prawem startu w półfinałach jesienią za najlepsze wyniki danego miesiąca. Pracują w Ruchach Wujek, Halemba i Chwałowice.
Eliminacje internetowe potrwają jeszcze kwartał i ciągle można jeszcze rozpocząć przygodę z konkursem. W październiku dodatkową przepustkę do półfinału otrzymają pracownicy oddziałów, które najlepiej wypadną pod względem BHP w dorocznym audycie stanowisk pracy w PGG S.A.
Finał konkursu ?Pracuję bezpiecznie 2021? odbędzie się 18 listopada w kopalni Murcki-Staszic, której pracownik ? Paweł Pradela ? zwyciężył w zeszłorocznej edycji. Najlepszych w tym roku PGG S.A. wyróżni nagrodami w wysokości 10 tys. zł, 7,5 tys. zł oraz 5 tys. zł, oczekuje ich także prestiż i możliwości rozwoju zawodowego.