Kopalnie PGG S.A. włączają się w pomoc dla Ukrainy

W akcję pomocy dla Ukrainy włączają się także poszczególne kopalnie PGG S.A. 7 i 8 marca do punktów recepcyjnych w Katowicach, w ramach akcji pomocy dla przybywających do naszego regionu uchodźców wojennych, trafiła pomoc sfinansowana przez kopalnie ?Sośnica? i ?Piast-Ziemowit?.

Ponieważ podróż uciekających przed wojną do naszego kraju obywateli Ukrainy jest niezwykle długa i wyczerpująca, poszczególne kopalnie Polskiej Grupy Górniczej S.A. w porozumieniu Urzędem Wojewódzkim w Katowicach, zaoferowały pomoc w postaci sfinansowania zakupu posiłków. KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Sośnica, KWK Piast-Ziemowit oraz kopalnie ROW zorganizowały dostawy m.in. kanapek, które od wtorku przez kolejne dni będą przekazywane do lokalnych punktów recepcyjnych, czyli miejsc pierwszego zabezpieczenia przybywających uchodźców..
Akcja pomocy dla Ukrainy trwa nadal. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka rzeczowa oraz finansowa. Pieniądze można wpłacać na specjalnie utworzone subkonto PKO BP nr: 74 1020 1026 0000 1802 0509 0834. Tytuł wpłaty: Solidarni z Ukrainą. Dla osób chcących zaoferować inną formę pomocy, na Portalu Pracownika niezmiennie dostępny jest specjalny formularz.
Składane przez pracowników we wszystkich zakładach PGG S.A. dary dla ofiar wojny w Ukrainie są regularnie przekazywane do centralnego magazynu w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, skąd pomoc humanitarna przekazywana jest dalej.