Lato pełne przygód z JSW

Dzięki wsparciu JSW i Fundacji JSW niemal sześć tysięcy dzieci skorzysta tego lata z różnych form rekreacji i wypoczynku.

Jedną z wielu wakacyjnych imprez współfinansowanych tego lata przez Fundację JSW był piknik w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Wodne zabawy w pirackiej oprawie pozwoliły dzieciom aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu; przynosiły też ulgę od słonecznych promieni. Największą atrakcją była niespodzianka przygotowana przez druhów z OSP. Strumień wody ze strażackiego węża stał się szybko pretekstem do wodnych zabaw i zawodów.

? Muszę przyznać, iż bawimy się tak samo dobrze jak dzieci, dla których przygotowaliśmy nasze strażackie niespodzianki ? powiedział Arkadiusz Jaworski z OSP Mszana.

W każdej części Parku Rekreacji na dzieci czekały inne atrakcje. Były gry zręcznościowe, tory przeszkód, plenery malarskie oraz zabawy wodnymi balonami. ? Pirackie atrakcje pochłonęły mojego syna bez reszty ? podkreślała pani Iwona, matka 7-letniego Kacpra. ? Taki festyn to bardzo dobry pomysł. W dzisiejszych czasach coraz mniej rodzin może pozwolić sobie na letnie wyjazdy, więc dla dzieci, które zostają w domu, to często jedyna wakacyjna atrakcja ? dodaje.

Piknik w pirackiej oprawie to jedna z wielu wakacyjnych propozycji, jakie w ramach projektu ?Wesołe Lato z Fundacją JSW? przygotował mszański Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

? To już trzecie z kolei wakacje, podczas których nasi najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na letnie niespodzianki. Każdego roku organizujemy wycieczki, festyny, pikniki, spotkania z podróżnikami czy warsztaty artystyczne i kulinarne, co najmniej raz w tygodniu przez cały lipiec i sierpień. Sami nie bylibyśmy w stanie sfinansować tylu wakacyjnych atrakcji, więc jesteśmy głęboko wdzięczni za wsparcie, na jakie możemy liczyć ze strony Fundacji JSW ? powiedział Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Tego lata Fundacja JSW wsparła 25 wakacyjnych projektów. Dzięki temu blisko 6 tys. dzieci z całego regionu przeżyje lato pełne przygód. Młodzi sportowcy wykorzystają letnią pauzę na doskonalenie swoich talentów i formy fizycznej w takcie letnich obozów wyjazdowych i stacjonarnych, dofinasowanych przez Fundację JSW. Piłkarki z LKS Paniówki ćwiczyć i wypoczywać będą nad morzem we Władysławowie, a ich koledzy z boiska z Połomii wyjadą do Krościenka. Młodzi sportowcy z LKS Start Mszana szlifować będą formę w Milówce. Natomiast zawodniczki z JKH Białe Jastrzębie czas ten wykorzystają na przygotowania do rozgrywek Młodzieżowej Ligii Hokeja Kobiet.

Wsparcie Fundacji JSW nie ogranicza się jedynie do sportowych wakacji. W letniej ofercie przygotowanej przez ośrodki kultury i sportu z Jastrzębia-Zdroju, Mszany, Świerklan, Gierałtowic, Pilchowic i Radlina nie zabrakło wycieczek czy festynów.

? Zawsze dokładamy wszelkich starań, by w trakcie wakacji najmłodsi mieszkańcy nie narzekali na nudę. Najatrakcyjniejszymi elementami w naszej letniej ofercie są oczywiście wycieczki. Gdyby nie wsparcie Fundacji JSW z wielu wyjazdów, jak na przykład do Krakowa czy Wrocławia, musielibyśmy zrezygnować ? powiedziała Agata Wrożyna-Juszczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Fundacja JSW pomogła także druhom z OSP w Ruptawie, którzy zorganizowali wyjazdowy obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych z Jastrzębia-Zdroju.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także podczas tegorocznych wakacji 120 dzieci z trzech domów dziecka wyjedzie na 10-dniowe wakacje nad polskim morzem dzięki bezpośredniemu wsparciu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzieci będą mieszkały w ośrodku ?Neptun? w Sianożętach należącym do Grupy Kapitałowej JSW.

? Dzieci cały rok czekają na te nadmorskie kolonie. Mamy skromny budżet i gdyby nie pomoc JSW, naszego Centrum nie byłoby stać na jakikolwiek wakacyjny wyjazd, nie wspominając już o pełnych koloniach. Szczególnie cenimy sobie fakt, iż nie jest to jednorazowa pomoc, a stałe wsparcie. Dzięki JSW nasi podopieczni mogą liczyć na letnie kolonie od kilku lat ? podkreśliła Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny ?Przystań? oraz ?Ostoja? w Pszczynie.