Likwidacja zapadliska w rejonie osiedla Gaj

Rozpoczęto wypełnianie zbiornika wodnego, który wpadł do zapadliska powstałego 7 kwietnia w rejonie osiedla Gaj. Po napełnieniu zostanie on zasypany wraz z powstałą deformacją nieciągłą.

Oczywiście tuż po zdarzeniu Wykonawca we współpracy z obecnymi na miejscu przedstawicielami SRK podjęli próbę wydobycia zbiornika przy użyciu ciężkiego sprzęt, jednak z uwagi na duży ciężar obiektu, niestabilność gruntu w rejonie zapadliska oraz w trosce o bezpieczeństwo pracujących tam osób podjęto decyzję, aby zbiornik został zasypany wraz z powstałą deformacją nieciągłą. Informujemy, że nie stanowi to zagrożenia dla środowiska, gdyż zbiornik służył wykonawcy do magazynowania wody. Zaznaczamy, że nie był to silos z pyłami i nie zawierał on żadnego rodzaju odpadów.
Wczoraj, tj. 12 kwietnia w miejscu prac odbyło się spotkanie przedstawicieli SRK z wykonawcą i Radnym os. Gaj – Józefem Dziedzicem, który obejrzał zbiornik i potwierdził, że jest on pusty. Ponadto poparł on decyzję podjętą przez SRK i wykonawcę w tym zakresie. Dziś na miejscu prac również pojawili się miejscy radni, którzy zostali