Mikołajkowe paczki dla małych pacjentów

Mikołajkowe prezenty od Jastrzębskiej Spółki Węglowej trafiły do najmłodszych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, zabrzańskiego Szpitala Klinicznego nr 1 i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu?Zdroju.

Kolorowe paczki sprawiły, że na twarzach dzieci i rodziców zagościły uśmiechy, o które nie jest łatwo w czasie szpitalnego leczenia.
?To bardzo ważna akcja, bo przynosi uśmiech, który jest nieocenioną pomocą w terapii. Dzieci mogą cieszyć się z prezentów i zapomnieć, że są w szpitalnym oddziale, który wiąże się z bólem i leczeniem. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, bo sami zapewne nie dalibyśmy rady, a dzięki ludziom dobrej woli nasi pacjenci otrzymali chwilę radości, które jest tak bardzo potrzebna w szpitalu ? powiedział prof. dr hab. Tomasz Szczepański, ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu.
Mikołajkowa akcja jest elementem realizowanego od wielu lat programu ?JSW Dzieciom?, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci z Górnego Śląska.
Wizyta dużego, pluszowego gościa, czyli maskotki JSW w Oddziale Hematologii i Onkologii zabrzańskiej kliniki, była dla najmłodszych pacjentów okazją do doskonałej zabawy.
? Myślę, że to są te chwile, które mój syn zapamięta do końca życia. Dla niego ważne jest, że ktoś przyszedł i o nich pamiętał ? podkreśliła Monika Szymczyk, mama 12-letniego Szymona, pacjenta oddziału.
Paczki przygotowane dla pacjentów Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, choć przygotowane dla najmłodszych, w istocie były wsparciem dla rodzin.
? W takich chwilach rodzice naszych najmniejszych pacjentów dostrzegają, że nie są sami w cierpieniu, jakie zawsze towarzyszy ciężkiej chorobie dziecka. To wsparcie o dużym znaczeniu emocjonalnym, za które jesteśmy bardzo wdzięczni ? powiedział Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.