Minister energii przyjechał do rannych górników

Minister energii Krzysztof Tchórzewski przyjechał 2 lipca na Śląsk. Spotkał się z rannymi górnikami, lekarzami opiekującymi się poszkodowanymi oraz z ratownikami górniczymi z KWK Murcki – Staszic oraz z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, którzy uczestniczyli we wczorajszej akcji ratunkowej w kopalni Murcki-Staszic.
Podziękował także zespołom wewnętrznym kopalni za sprawnie przeprowadzoną akcję. – Chcę podkreślić, że władze spółki, kopalni, a także władze reprezentowane przez pana wojewodę, dołożą wszystkich starań, aby podjąć odpowiednie działania, żeby zarówno rodziny tych, którzy zginęli, jak i ci, którzy są poszkodowani – spotkali się z należytą opieką ? zadeklarował minister.
Okoliczności wypadku wyjaśnia katowicki Okręgowy Urząd Górniczy. Gdy pozwolą na to warunki, w rejonie dotkniętym wstrząsem ma być przeprowadzona wizja lokalna, aby ocenić rozmiary zniszczeń i ustalić dokładne przyczyny wypadku.
Przypomnijmy, że w wyniku katastrofy, do której doszło w katowickiej kopalni zginęło trzech górników, a sześciu zostało rannych.
Ze wstępnych ustaleń ekspertów wynika, że wstrząs w kopalni Murcki-Staszic, do którego doszło 1 lipca nie miał związku z bieżącą eksploatacją.