„Moja muzyka trafia w ich azjatyckie dusze” – Inspektor dołowy z kopalni Ziemowit wrócił z tournée w Japonii

Inspektor dołowy z kopalni Piast-Ziemowit ruch Ziemowit Patryk Bielowicz, który po pracy jest producentem muzycznym i didżejem znanym jako DJ Patrick Moreno, wrócił właśnie z tygodniowego tournée w Japonii. Pracownik Zespołu Środkami Produkcji, Remontowej, Serwisów i Dzierżaw wystąpił tam na imprezach w klubach w Osace i Kioto. W Tokio nagrywał teledysk. Został przyjęty z dużym entuzjazmem, ma tam status gwiazdy.

– To była niezwykła przygoda i ogromne przeżycie. Na odpoczynek nie miałem czasu. Jestem pod ogromnym wrażeniem gościnności i uprzejmości Japończyków. Od wyjścia z samolotu, po powrotne wejście na pokład przedstawiciele Agencji, którzy mnie zaprosili, uatrakcyjniali mój pobyt jak tylko mogli. Oprócz sesji zdjęciowej i kręcenia wideoklipu, pokazywali mi zabytki, japońskie świątynie, częstowali doskonałym japońskim jedzeniem – opisuje Patryk Bielowicz.
Wspomina, że atmosfera w klubach w Japonii jest zupełnie inna niż w klubach w Polsce. – Oni się tam wspaniale bawią i cieszą muzyką, a wydarzenia w klubach organizowane są codziennie. Podczas jednej imprezy gra sześciu didżejów. Występowałem około północy jako gwiazda. Japończycy podchodzili do mnie i chwalili moją muzykę. Podkreślali, że moja muzyka jest inna, niż ta którą znają i pytali jak robię takie miksy. Widać było, że moje utwory trafiają w ich azjatyckie dusze – podkreśla DJ Patrick Moreno.
Patryk Bielowicz jest zachwycony japońską kuchnią. – Chcieli, abym wszystkiego spróbował, a muszę przyznać, że jedzenie mają doskonałe. Inna jest też kultura wspólnego celebrowania posiłków, a dania są zdrowsze niż w Polsce, mają pyszne zupy i jedzą dużo ryb– opisuje Patryk Bielowicz. Szef jednej z tokijskich restauracji, w której jadł DJ Moreno prosił go nawet, aby złożył swój autograf na ścianie obok autografów innych gwiazd.
Na ulicy niejednokrotnie Patryk Bielewicz miał okazję przekonać się o swojej popularności. Był rozpoznawany przez przechodniów, rozdawał autografy, a na telebimach wyświetlano jego zdjęcie z informacją o występie. Oprócz imprez w klubach został zaproszony do profesjonalnej sesji zdjęciowej; tworzy obecnie wspólny clip z japońską DJ-ką Maya.
Patryk Bielowicz dzięki pomocy władz swojego rodzinnego Oświęcimia, rozdał swoim przyjaciołom z Kraju Kwitnącej Wiśni koszulki i różne gadżety promocyjne miasta, które bardzo im się spodobały.
– Chcą mnie ponownie zaprosić, nie tylko do Japonii. Między innymi na największy festiwal, który odbędzie się w Singapurze. Ja natomiast planuję ugościć swoich japońskich przyjaciół w Oświęcimiu. Obecnie pracuję także nad nowym utworem, który mam nadzieję wydam w najbliższym czasie. Będzie w nim słychać skrzypce – zdradza DJ Patrick Moreno.
Podkreśla, że koledzy z pracy pytają go o Japonię i że ma ogromne wsparcie z ich strony. Zapewnia, że mimo ogromnej popularności, którą zdobywa w Azji, nie zamierza opuścić kopalni, z którą czuje się bardzo związany. Pracuje w górnictwie już 13 lat. Każdą wolna chwilę stara się także poświęcić żonie i swoim dzieciom.
Warto przypomnieć, że DJ Patrick Moreno muzyką zajmuje się już ponad 2 dekady. Jego kariera nabrała tempa 3 lata temu, kiedy występował w Chinach, w Amsterdamie i Austrii. Niestety wkrótce wybuchła pandemia, występy zostały przerwane. Od zeszłego roku nadgania stracony czas. W czerwcu zagrał koncerty w Tokio. W tych roku planuje wystąpić jeszcze w Chinach i Tajwanie.
DJ Patrick Moreno obecnie wydaje swoje utwory w takich wytwórniach jak: Spinnin Records, Reveled Recordings, Universal Music, Armada Music, 2Dutch, Eclypse Records, Proximity, Mixmash Records, Smash The House. Współpracuje na stałe z wokalistami z Europy i Stanów Zjednoczonych. Potwierdzeniem jego popularności są supporty od popularnych artystów sceny EDM (m.in. Hardwell, David Guetta, Martin Garrix, R3hab).
PGG S.A. / Tekst Daria Klimza Fot. Patryk Bielowicz