Msza św. w intencji górnictwa z udziałem przedstawicieli PGG S.A.

Przedstawiciele Zarządu Polskiej Grupy Górniczej S.A. oraz dyrektorzy i pracownicy kopalń należących do spółki wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele pw.

Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie. Inicjatorem nabożeństwa był wiceminister Aktywów Państwowych Piotr Pyzik, który zaprosił do udziału prezesów i wiceprezesów także innych spółek górniczych, wyższe kierownictwo kopalń, ratowników górniczych, górników i ich rodziny oraz związkowców.
Mszy świętej z udziałem pocztów sztandarowych przewodniczył proboszcz tej parafii oraz duszpasterz ludzi pracy w archidiecezji katowickiej ks. Ireneusz Tatura. Polską Grupę Górniczą reprezentowali wiceprezes zarządu ds. produkcji Rajmund Horst, wiceprezes zarządu ds. pracowniczych Jerzy Janczewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych Andrzej Paniczek oraz wiceprezes zarządu ds. sprzedaży Adam Gorszanów. Zagrała górnicza orkiestra dęta KWK Wujek pod dyrekcją Mirosława Kaszuby.
Ks. Ireneusz Tatura w trakcie homilii przypomniał, że kościół jest dedykowany pamięci 9 pomordowanych górników z Wujka w 1981 roku. – To jest specyficzny kościół, bo to jest kościół górniczy ? podkreślał kapłan.
Nabożeństwo w intencji pomyślności branży zbiegło się w czasie z katolickim świętem Ofiarowania Pańskiego zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wyznacza ono koniec liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Osoby, które tego dnia udają się do świątyń, przynoszą ze sobą świece.