Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Każdego roku Jastrzębska Spółka Węglowa nagradza trzech najlepszych uczniów ze szkół branżowych i technicznych objętych porozumieniem o współpracy. Otrzymują nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł, 1000 zł oraz 800 zł, jako uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć edukacyjnych oraz motywację do dalszej nauki.
– Jestem dumny z waszych osiągnięć, serdecznie gratuluję, bo to Wasz wielki sukces. Pokazaliście, że nauka jest dla Was ważna i zapewniam, że zaowocuje to w przyszłości, niezależnie od drogi jaką wybierzecie. Gratuluję nauczycielom tak zdolnych uczniów i życzę wielu sukcesów – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.
JSW będąca jedynym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej, od kilku lat aktywnie wspiera uczniów szkół branżowych i technicznych, oferując im pomoc w edukacji oraz zdobyciu praktycznego doświadczenia zawodowego.
– Wspieramy młodzież stwarzając jej odpowiednie warunki do wyboru zawodu. Motywujemy do efektywnej nauki, bo wierzymy, że przyniesie to korzyści uczniom i górnictwu – podsumował wiceprezes Artur Wojtków.
Zdjęcie: Agnieszka Materna