Nowa akcja promującą szczepienia startuje w PGG S.A.

W Polskiej Grupie Górniczej S.A. wystartowała kolejna kampania promująca szczepienia, mogące ocalić przed tragicznymi skutkami Covid-19. Spółka wyśle do swoich pracowników m. in. kilkanaście tysięcy SMS-ów promujących profilaktykę.

W czwartek w PGG S.A. ruszyła trzecia duża kampania informacyjna, w której spółka będzie na wiele sposobów zachęcać pracowników do skorzystania ze szczepień przypominających oraz przypominać o profilaktyce.
– Nie ulega wątpliwości, że szczepienia przeciw Covid-19 chronią przed rozwojem zakażenia albo pozwalają łagodniej i bezpieczniej przejść ewentualne zachorowanie. Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej S.A. już latem zeszłego roku pokazali najwyższą odpowiedzialność, uczestnicząc od początku czerwca w zakładowym programie szczepień. W dziesięciu lokalizacjach na terenie województwa, gdzie działają oddziały PGG S.A. udało się wówczas zaszczepić ponad 7 tysięcy naszych pracowników oraz członków ich rodzin ? mówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.
W najnowszej akcji promocyjnej szczepień przeciw Covid-19 w PGG S.A. wykorzystane zostaną sprawdzone już liczne rozwiązania, jak plakaty informacyjne w kopalniach, wiadomości SMS wysyłane automatycznie na telefony komórkowe pracowników czy specjalne i aktualizowane informacje na portalu pracownika, gdzie dodatkowo uruchomiona zostanie nowa ?zakładka covidowa? z najważniejszymi informacjami.
Polska Grupa Górnicza S.A. poważnie traktuje zagrożenie związane z epidemią zachorowań na Covid-19 i na bieżąco prowadzi prewencję szerzenia się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród swoich pracowników. Od początku pandemii działa w spółce specjalny sztab kryzysowy, który monitoruje na bieżąco m.in. zachorowalność i reaguje na sygnały związane z nowymi ryzykami szerzenia się Covid-19. Wiadomości związane z Covid-19 dostępne są m.in. w najbardziej uczęszczanych miejscach, w których gromadzą się pracownicy (np. w cechowniach kopalń wyświetla się je na specjalnie przygotowanych telebimach komunikacji wewnętrznej). W każdej z kopalń i zakładów PGG S.A. wyznaczeni zostali koordynatorzy: ich zadaniem jest analizowanie sytuacji na miejscu, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub obaw co do stanu zdrowia pracowników, mają obowiązek niezwłocznego raportowania do zarządu Polskiej Grupy Górniczej.
W związku z sytuacją pandemiczną spółka wprowadziła także w szerszym niż zazwyczaj zakresie możliwość pracy zdalnej. Dotyczy to oczywiście pracowników, którzy z uwagi na zakres wykonywanych czynności, mogą pracę w taki sposób wykonywać i wyrażą na to zgodę.