Nowe składy KDW w Świętokrzyskiem, na Podlasiu i Podkarpaciu

Polska Grupa Górnicza poszukuje partnerów do prowadzenia w jej imieniu składów w sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w nowych lokalizacjach na terenie województw świętokrzyskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Wcześniej ogłoszono już także przetargi dla województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Ze szczegółowymi wymaganiami i szczegółami postępowań zapoznać się można na firmowej stronie internetowej pod adresem https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dostawcy/profil-nabywcy/przetargi. Otwarcie ofert nastąpi w piątek rano 28 kwietnia 2023 r.

W Świętokrzyskiem PGG S.A. zamierza utworzyć osiem nowych składów, po jednym w powiatach skarżyskim, starachowickim, koneckim, włoszczowskim, opatowskim oraz w powiecie jędrzejowskim (w jednej z gmin: Słupia, Sędziszów, Wodzisław, Imielno, Nagłowice, Oksa, Małogoszcz lub Sobków). Dwa nowe składy KDW planowane są dla powiatu kieleckiego, jeden w Masłowie, Zagnańsku, Miedzianej Górze, Mniowie, Strawczynie, Łopusznie, Piekoszowie, Nowinach lub Chęcinach, drugi natomiast na terenie Łagowa, Rakowa, Pierzchnicy, Chmielnika, Morawicy, Daleszyc, Bielin, Bodzentyna lub Górna.

Na Podlasiu powstać mają trzy nowe punkty sprzedaży węgla PGG S.A. w powiatach: białostockim, bielskim i wysokomazowieckim. Na Podkarpaciu nowy skład KDW przewidziano w powiecie przeworskim.

Wcześniej PGG S.A. ogłosiła już przetargi na prowadzenie nowych składów w województwie śląskim (27 lokalizacji), wielkopolskim i łódzkim (33 lokalizacje) oraz małopolskim (6 punktów). Licząca obecnie 137 sprzedawców w całym kraju sieć KDW PGG S.A. powiększana jest, aby wzmocnić obsługę szczególnie tych obszarów, w których węgiel z krajowych kopalń cieszy się największą popularnością i jest poszukiwany przez odbiorców indywidualnych do ogrzewania domów i mieszkań.

Przy wyborze partnera KDW spółka wymaga najkorzystniejszej dla klientów ceny przewozu węgla z kopalni do składu oraz najbardziej konkurencyjnego kosztu składowania i wydawania węgla klientom. Skład KDW musi m.in. dysponować legalizowaną wagą najazdową, ładowarką kołową odpowiedniej pojemności i co najmniej dwoma pojazdami o ładowności do najmniej 25 ton. Skład KDW musi mieścić minimum 600 ton węgla w boksach lub pryzmach oddzielnie dla różnych sortymentów na utwardzonym podłożu. Skład powinien być też właściwie ogrodzony i ciągle monitorowany przy pomocy kamer internetowych, pozwalających na zdalną kontrolę obrazu.

Przypomnijmy, że od poniedziałku 17 kwietnia PGG S.A. wznowiła na pełną skalę sprzedaż węgla opałowego dla klientów indywidualnych w sklepie internetowym . W ciągłej sprzedaży dostępne są węgle workowane oraz sypane luzem we wszystkich sortymentach. W trosce o utrzymanie płynności sprzedaży i wygodniejszy załadunek węgla klienci indywidualni, którzy zdecydują się na odbiór własny, będą zgłaszać się po zakupiony towar do wybranego przez siebie składu KDW zamiast – jak było wcześniej – do przykopalnianego punktu drobnicowego. Warunkiem dokonania zakupów w e-sklepie PGG S.A. jest weryfikacja konta klienta i logowanie przy pomocy elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak Profil Zaufany lub bankowość internetowa, rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo i uczciwość sprzedaży.