Nowoczesna klasopracownia od TAURONA w Mysłowicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mysłowicach rozpoczęli naukę w nowej, multimedialnej klasopracowni stworzonej dzięki wsparciu TAURONA. Sala edukacyjna do nauki przedmiotów ścisłych powstała w ramach projektu ?Zielone Laboratoria TAURONA?.

– ?Zielone Laboratoria TAURONA? to program, którego celem jest zapewnienie uczniom i nauczycielom lepszego dostępu do nowoczesnych materiałów i pomocy dydaktycznych. Dzięki projektowi, TAURON wprowadza nowe technologie i wdraża praktyczną naukę do szkół oraz daje uczniom przestrzeń do eksperymentowania, testowania, a nawet popełniania błędów, dzięki czemu z większą ciekawością odkrywają świat i zdobywają wiedzę – wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia
Szkoła w Mysłowicach to kolejna placówka edukacyjna, która otrzymała 100 tysięcy złotych na kompleksowe odnowienie klasopracowni do nauki przedmiotów ścisłych oraz zakup pomocy dydaktycznych. Dzięki wsparciu TAURONA do pracowni zostały zakupione m.in.: laptopy, monitor interaktywny, drukarka, dzwony planetarne, teleskopy, najnowszej generacji mikroskopy, modele organów ludzkich oraz innych organizmów czy odczynniki chemiczne.
– Udział i działania w ramach projektu ?Zielone Laboratoria TAURONA? pozwoliły spełnić nasze marzenie o posiadaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej klasopracowni i wyjść ponad wymiar zwykłej edukacji. Zakupiliśmy nowoczesne pomoce dydaktyczne nie tylko do biologii, chemii czy fizyki ale też do matematyki, informatyki oraz muzyki. Dbając o założenia edukacji włączającej i zdrowie uczniów doposażyliśmy szkołę w dzwony rurowe oraz poduszki rehabilitacyjne zapewniające komfort dla kręgosłupa podczas siedzenia w czasie zajęć – wyjaśnia Anna Wurzel-Gąsior, dyrektor SP nr 5 w Mysłowicach.
?Zielone Laboratoria TAURONA? to autorski projekt koncernu energetycznego. Celem programu jest zachęcanie do nauki i rozwoju oraz danie szansy uczniom na stworzenie swojej wymarzonej sali lekcyjnej.
TAURON wspomaga dzieci i młodzież w zakresie dostępu do nauki, wiedzy i nowoczesnych technologii. Dzięki posiadaniu nowych, innowacyjnych i przyjaznych do nauki przestrzeni uczniowie są bardziej zmotywowani do pogłębiania wiedzy. W tegorocznej, drugiej edycji projektu wzięło udział 238 szkół ? 193 szkoły podstawowe i 45 szkół średnich w tym: 100 z woj. śląskiego, 69 z woj. małopolskiego, 40 z woj. dolnośląskiego i 29 z woj. opolskiego. Oprócz szkoły w Mysłowicach, wyróżnione zostały także:
Szkoła Podstawowa nr 4 im. T. Kościuszki w Czerwionce-Leszczynie,
Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce.