Nowości w sklepie PGG S.A. Karolinka Groszek Premium luzem, w planach Orzech w big bagach

W sklepie PGG S.A. przygotowano wygodne rozwiązania dla naszych klientów. 1 lutego 2024 roku ruszyła sprzedaż luzem sortymentu Karolinka z odbiorem u Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Do tej pory ten rodzaj paliwa dostępny był jedynie w workach. W planach jest Orzech w opakowaniach typu big bag z dostawą kurierem.

Karolinka Groszek Premium (dawniej Karolinka Ekogroszek) to wyjątkowa pozycja w ofercie sklepu Polskiej Grupy Górniczej. Paliwo to jest najbardziej przyjazne środowisku spośród produktów PGG S.A. Powstaje z wyselekcjonowanych węgli z dodatkiem antysmogowym tzw. blue coal (błękitnym węglem), czyli węglem odgazowanym i bezdymnym.
Badania Instytutu Technologii Paliw i Energii w Zabrzu wykazały, że Karolinka gwarantuje 30 % redukcji zanieczyszczeń, w tym pyłu PM 2.5 i PM 10, benzo(a)pirenu oraz WWA. Efekt użytkowania widać od razu w postaci ograniczonej do minimum ilości dymu z komina. Karolinka jest też bardziej wydajna i łatwiejsza w użyciu.
To nie jedyna nowość. Polska Grupa Górnicza planuje w najbliższych dniach wprowadzić do oferty sklepu węgiel w sortymencie Orzech w opakowaniach typu big bag z dostawą kurierem.
Przypominamy, że na stronie sklepu w zakładce -pomoc- dla naszych klientów jest dostępny film instruktażowy związany z rejestracją i zakupami w sklepie PGG S.A. Nagranie znajdziemy też TUTAJ – na kanale PGG na platformie YouTube, gdzie można też zobaczyć jak wyglądają i działają składy Kwalifikowanych Dostawców Węgla.