Nowy plac zabaw i mini siłownia dzięki Spółce Węglokoks Kraj

Dzieci w bytomskiej dzielnicy Bobrek mają nowe miejsce do zabaw, a ich opiekunowie, i nie tylko ? treningu ?pod chmurką?. Plac zabaw, wyposażony dodatkowo w urządzenia do ćwiczeń, powstał dzięki wsparciu Węglokoksu Kraj, właściciela kopalni Bobrek-Piekary.
Chcemy wspierać bliskie nam społeczności i w miarę naszych możliwości podnosić jakość ich życia. Wszystkie urządzenia są wysokiej jakości, atestowane, więc dzieci mogą bawić się bezpiecznie, a dorośli popracować nad kondycją. Nie jest to pierwszy plac zabaw, który powstał z inicjatywy WĘGLOKOKS KRAJ, ale ten jest wyjątkowy, bo znajduje się niedaleko naszej kopalni. Właśnie tutaj mamy szczególny obowiązek wyznaczania trendów społecznej odpowiedzialności biznesu. Staramy się pokazywać wszystkim mieszkańcom, że troszczymy się o swoje najbliższe otoczenie i dbamy o zrównoważony rozwój – mówi Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj.
Plac mieści się przy ulicach Baczyńskiego, Zabrzańskiej i Ustronie. Wyposażony jest w urządzenie wielofunkcyjne z mini-zjeżdżalnią, gumową kulą do balansowania, ścianką wspinaczkową, drabinkami, grą interakcyjną, kołem sterowym oraz wieloma elementami rozwijającymi sprawność, ?domek? ze zjeżdżalnię stalową, ścianką wspinaczkową i schodkami, urządzenie do Street Workout?u z drążkiem o podciągania, dwiema ławeczkami do brzuszków, drabinkami pionową i poziomą, kołami do podciągania i ćwiczenia mięśni, trampolinę oraz podwójną huśtawkę.
To jedyne takie miejsce w okolicy. Już pierwszego dnia działania przyciągnął tłumy. W symbolicznym otwarciu i oddaniu go do użytku udział wzięli prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i Andrzej Malesza, wiceprezes Węglokoksu Kraj. Były także postaci z Psiego Patrolu, balony, słodycze i ogrom dobrej zabawy.
Węglokoks Kraj podejmuje wiele inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W sierpniu tego roku firma przekazała Śląskiemu Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu nowoczesny sprzęt – cystoskop i histeroskop oraz narzędzia endoskopowe. W ubiegłym roku wyposażyła oddział Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala nr 4 w Bytomiu w nowy echokardiograf. Węglokoks Kraj, wraz z Węglokoksem Energia i Węglokoksem S.A., wsparł również wakacyjny wyjazd podopiecznych Stowarzyszenia Domów Aniołów Stróżów w ramach drugiej edycji akcji ?Anielskich wakacji z Węglokoksem?. Niezwykle ważnym elementem działalności CSR Spółki jest wspieranie amatorskiego sportu, rozwoju dzieci i młodzieży oraz edukacji najmłodszych przedstawicieli branży górniczej, a także eliminowanie zawodowej luki pokoleniowej. Firma wspiera m.in. Olimpiadę Wiedzy Górniczej ? Konkurs o Złotą Lampkę.