Od węgla do piasku – Turniej Piłki Plażowej SITG w Mysłowicach z udziałem drużyn PGG S.A.

?Od węgla do piasku? ? pod takim hasłem 27 maja w Parku Słupna w Mysłowicach rozegrany został I Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Katowicach. W wzięły w nim udział drużyny reprezentujące kopalnie PGG S.A., a także przedstawiciele Tauronu Wydobycie i Koło SITG Remagum. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek były koła zakładowe: Remagum oraz Koło Zakładowe przy Oddziale KWK Mysłowice ? Wesoła.

W turnieju wzięło udział 7 zespołów: 3 drużyny z Polskiej Grupy Górniczej S.A., które reprezentowały kopalnie Mysłowice ? Wesoła i Staszic ? Wujek; 2 drużyny z Tauronu Wydobycie S.A. oraz 2 drużyny reprezentujące Koło SITG Remagum. Zmierzyły się w 13 pojedynkach, które rozegrały w systemie brazylijskim (gwarantującym, że po pierwszej przegranej można jeszcze zostać zwycięzcą turnieju). W finale spotkały się zespoły: Tauronu Wydobycie S.A. i Staszic ? Wujek. Po zaciętej walce, puchar Prezesa zdobyła drużyna Tauronu Wydobycie.
Turniejowi towarzyszyło szereg atrakcji. Niewątpliwie największą z nich byli znani sportowcy. Na Turnieju gościł trener lekkoatletyczny Aleksander Matusiński (twórca sukcesów sztafety 4×400 m tzw. Aniołków Matusińskiego) oraz zawodniczki mistrzowskiego zespołu MKS Copco Imielin, które podczas Turnieju w Mysłowicach rozegrały pokazowy mecz (w tym sezonie wywalczyły awans do 1 ligi) . Był też piknik rodzinny z mnóstwem zabaw i atrakcji dla dzieci.
Halowe turnieje piłki siatkowej pod patronatem Prezesa Zarządu Oddziału Katowickiego SITG stały się już wieloletnią tradycją i jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów w kalendarzu górniczych imprez SITG. Jednak tegoroczna edycja po raz pierwszy została zorganizowana w formie turnieju piłki siatkowej plażowej.
Zdjęcia: PGG S.A.