Oświadczenie Fundacji Rodzin Górniczych

Z wielką przykrością przyjmujemy informacje o hejcie, który kierowany jest na górników w związku z zakażeniami koronawirusem na kopalniach. Górnicy, aby zabezpieczyć nasze bezpieczeństwo energetyczne i funkcjonowanie kopalń, codziennie podejmują ryzyko związane z pracą pod ziemią, a w okresie pandemii także zakażenia koronawirusem. Apelujemy o wzajemny szacunek. Nikt z nas nie chce zachorować. Boimy się, ale agresja nam nie pomoże.
Jest to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Boimy się o nasze rodziny, o naszą przyszłość, miejsca pracy, pragniemy wrócić do normalności. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia, abyśmy mogli bezpiecznie funkcjonować w tym trudnym momencie, powracając do naszej normalnej aktywności życiowej.
Nasza Fundacja, pomagając poszkodowanym po wypadku, w chorobie, jest z rodzinami w najtrudniejszych chwilach. Działamy już od 23 lat, poprzez fundowanie stypendiów dla sierot, wypłacanie zapomóg, finansowanie rehabilitacji, zakupy sprzętu medycznego, opłacanie turnusów rehabilitacyjnych górnikom inwalidom i wdowom, które straciły zdrowie samotnie wychowując dzieci. Prowadząc naszą działalność pomocową widzimy jak ważna jest empatia i serdeczność, szczególnie gdy życie wystawia nas na próbę ? tracimy bliskich, chorujemy. Apelujemy – Bądźmy życzliwi dla siebie nawzajem.
Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i serdeczności.
Fundacja Rodzin Górniczych
I ty możesz pomóc w poprawie losu poszkodowanym w górniczych katastrofach . Wpłać dowolną darowiznę i bądź fundatorem kolejnego stypendium sierotom lub rehabilitacji powypadkowej.
Pomoc poszkodowanym przez górnicze tragedie ? Fundacja Rodzin Górniczych
PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611