Park Śląski: Energia słoneczna dla domu – warsztaty z fotowoltaiki

Energię słoneczną z powodzeniem można zamienić w prąd, służący do zasilenia urządzeń elektrycznych w naszym domu. Jak to możliwe? Tego, już 3 sierpnia o godz. 10:00 dowiedzą się uczestnicy warsztatów z fotowoltaiki. Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanych w Rosarium „Śniadań na trawie”.
Instytutu Energii Odnawialnej w raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce ‘19” wskazał, że tytułowy sektor jest jedną z najprężniej rozwijających się branż z kategorii źródeł odnawialnych w kraju i na świecie. Dynamiczny wzrost fotowoltaiki w Polsce wynika z licznych zalet tego rozwiązania, wśród których znajduje się możliwość korzystania z czystego i stałego źródła energii, zaspokajającego współczesne potrzeby, a przy tym bezpiecznego dla przyszłych pokoleń. Jak zainstalować baterie słoneczne w domu, będzie można dowiedzieć się już w najbliższą sobotę w Parku Śląskim. Warsztaty pt. „Zaproś słońce do swojego domu! Spotkanie z IKEA. Energia słoneczna dla domu” poprowadzą eksperci z IKEA Katowice.
3 sierpnia w ramach „Śniadań na trawie” w Parku Śląskim dowiemy się o mechanizmach działania paneli fotowoltaicznych oraz ich zaletach. Spotkanie w Rosarium Parku Śląskiego przeznaczone jest dla każdej grupy wiekowej, w tym również dzieci, które będą miały okazję wzięcia udziału w niestandardowej lekcji ekologii.
– „Śniadania na trawie” to świetna okazja, aby w sprzyjających warunkach przyrody porozmawiać o prośrodowiskowych rozwiązaniach dla domu i sposobach, jak żyć w bardziej zrównoważony sposób. Wykorzystanie systemów fotowoltaicznych to nie tylko ukłon w stronę naszej planety, ale też realne oszczędności i gwarancja dostępności do niewyczerpanego źródła energii – mówi Miłosz Pałka, Marketing Leader w IKEA Katowice.
Bezpłatne warsztaty pt. „Zaproś słońce do swojego domu! Spotkanie z IKEA. Energia słoneczna dla domu” odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 10:00. Kolejna okazja do wzięcia udziału w tym bloku tematycznym nastąpi dwa tygodnie później – 17 sierpnia. Ponadto, każdego dnia wszyscy, którzy chcą choć na chwilę zwolnić i uciec od natłoku obowiązków, mogą skorzystać ze strefy zaaranżowanej meblami IKEA.