PGG S.A. Do gospodarstw domowych skierowano najwięcej węgla w historii e-sklepu

Tylko w ciągu dwóch dni sprzedażowych ponad 13 tys. gospodarstw domowych kupiło węgiel z PGG S.A. w cenach producenta: 2-3 krotnie taniej niż w składach węglowych. Wczoraj sklep PGG S.A. pobił kolejny rekord sprzedaży i zrealizowanych transakcji. Cała tygodniowa produkcja została sprzedana.

Podczas wczorajszej sesji do sprzedaży dla klientów skierowano łącznie ponad 30 tys. ton węgla ? najwięcej w dotychczasowej historii e-sklepu. Dokonano rekordową ilość transakcji ? węgiel kupiło prawie 7 tys. klientów. Tym samym, tylko w ciągu dwóch ostatnich dni sprzedażowych (wtorek, czwartek) węgiel z PGG S.A. w cenach producenta, czyli 2-3 krotnie taniej niż w składach węglowych kupiło ponad 13 tys. gospodarstw domowych. Do klientów indywidualnych skierowano w sumie prawie 60 tys. ton węgla, czyli tyle ile w zeszłym roku PGG S.A. sprzedawała w ciągu kilku miesięcy dla gospodarstw domowych.
Sesja sprzedażowa rozpoczęła się o godz. 16 i trwała prawie siedem godzin, do wyczerpania dziennego zapasu. Cała tygodniowa produkcja została sprzedana.
Od początku roku e-sklep PGG S.A. obsłużył ponad 93 tys. klientów, do których trafiło łącznie ponad 342 tys. ton węgla.
Dziękujemy za zaufanie i cierpliwość, jednocześnie przepraszamy za trudności, które przy takiej skali sprzedaży mogły się zdarzyć. Zapewniamy jednak, że dział sprzedaży PGG S.A. robi wszystko, aby węgiel w cenach producenta trafił do jak największej ilości gospodarstw domowych.
Jednocześnie zachęcamy do łączenia form transportu, ponieważ takie rozwiązanie jest korzystne i tańsze dla naszych klientów. PGG S.A. pomaga przy organizacji łączonego transportu, publikując m. in. na swojej stronie szczegółową listę firm transportowych.
Obecnie cała dobowa produkcja węgla opałowego dla gospodarstw domowych jest kierowana do sprzedaży w trzech kanałach dystrybucji: za pośrednictwem sklepu internetowego PGG, bezpośrednio w kopalniach oraz za pośrednictwem autoryzowanych składów węgla zlokalizowanych w różnych częściach Polski.
– Cały czas pracujemy nad poprawą funkcjonalności sklepu, wdrażamy nowe rozwiązania ? informuje PGG S.A.
PGG S.A. zapewnia, że będzie prowadzić ciągłą sprzedaż węgla przez internet, oraz pracuje nad stałym rozwojem kanału internetowej sprzedaży w celu zwiększenia jego efektywności do 100 proc. dziennej produkcji.