PGG S.A. rozszerza sieć sprzedaży węgla KDW

Nabór Kwalifikowanych Dostawców Węgla w kilkudziesięciu nowych lokalizacjach w Polsce ogłosiła Polska Grupa Górnicza S.A., która rozbudowywuje powiązaną z e-sklepem sieć sprzedaży węgla do ogrzewania domów i mieszkań.

Przypomnijmy, że sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla PGG S.A. (zbudowana przed rokiem od podstaw) liczy aktualnie 198 podmiotów w całej Polsce. Zadaniem KDW jest sprawny, szybki i tani transport węgla kupionego w e-sklepie PGG S.A. z kopalń do składów jak najbliżej domu klienta (a na życzenie dowóz opału także pod adres domowy). E-sklep i KDW to główny kanał dystrybucji węgla opałowego w kraju.
Na progu sezonu grzewczego Polska Grupa Górnicza S.A. postanowiła jeszcze bardziej rozbudować swoją sieć KDW, zmierzając do zwiększenia dostępności i profesjonalizacji struktury dystrybucyjnej. PGG S.A. odpowiada na potrzeby zgłaszane spółce przez społeczności lokalne i samorządy, których mieszkańcy chcą zaopatrzyć się w węgiel z polskich kopalń w atrakcyjnych cenach producenta.
Oprócz możliwości odbioru blisko domu węgla kupionego przez internet w PGG S.A. każdy ze składów KDW udziela klientom (dotkniętym np. problemem wykluczenia cyfrowego) wszelkiej pomocy przy zakupie opału w e-sklepie na miejscu w składzie.
W ostatnich dniach na stronie firmowej Polskiej Grupy Górniczej S.A. ukazały się ogłoszenia o naborze partnerów do prowadzenia w imieniu PGG S.A. składów KDW w ponad 40 nowych lokalizacjach na terenie kraju wraz z zapewnieniem usług transportowych. Spółka zamierza otworzyć nowe składy w województwach: opolskim (w Namysłowie i w Kluczborku); dolnośląskim (w Strzelinie, Kłodzku, Łagiewnikach w powiecie dzierżoniowskim, a także w Dzierżoniowie, w powiecie zgorzeleckim, w Wałbrzychu, w gminie Wąsosz w powiecie górowskim); warmińsko-mazurskim (w jednej z miejscowości powiatu ełckiego); pomorskim (w powiecie kościerskim oraz w Gdańsku); podlaskim (w gminie Sokółka oraz w Białymstoku); mazowieckim (w Mszczonowie w powiecie żyrardowskim, w Górze Kalwarii w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lubowidz w powiecie żuromińskim, w jednej z miejscowości powiatu grodziskiego, w Warce lub Grójcu w powiecie grójeckim); lubuskim (w Sławie w powiecie wschowskim i w Świebodzinie); śląskim (w Katowicach lub Mysłowicach, w Knurowie lub Pilchowicach w powiecie gliwickim, w Mikołowie lub Łaziskach Górnych, w Buczkowicach lub Szczyrku, w Jaworznie, w Rędzinach w powiecie częstochowskim, w Imielinie lub Chełmie Śl. w powiecie bieruńsko-lędzińskim); wielkopolskim (w Lesznie, w gminach Śmigiel lub Kościan, w Środzie Wielkopolskiej); małopolskim (w gminie Chełmek w powiecie oświęcimskim i w Nowym Sączu); podkarpackim (w powiecie dębickim, w gminie Majdan w powiecie kolbuszowskim, w Leżajsku, w Jarosławiu); świętokrzyskim (w Kielcach); lubelskim (w powiatach parczewskim, bialskim lub w Białej Podlaskiej, w Lublinie, w Dzierzkowicach w powiecie kraśnickim); łódzkim (w Uniejowie w powiecie poddębickim).