PGG S.A. uruchamia akcję zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19!

Zapisy na szczepienie przeciw Covid-19 dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej i pełnoletnich członków ich rodzin rozpoczynają się już we wtorek po południu 27 kwietnia. Rejestracja chętnych potrwa do niedzieli 2 maja włącznie.

Pracownicy będą mogli zarejestrować się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o szczepieniach w PGG S.A.
Akcja szczepień obejmuje zatrudnionych oraz ich małżonków i dorosłe dzieci. Zapisy potrwają do godz. 23:59 w niedzielę 2 maja 2021 r. Po dokonaniu rejestracji w Portalu Pracownika wnioskodawca zostanie poinformowany w osobnym SMS o dokładnym terminie i miejscu szczepienia. Przewidziano możliwość swobodnego wyboru najdogodniejszej dla pracownika lokalizacji wśród 9 punktów na terenie PGG S.A. (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska ? dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin).
Zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem pierwsze szczepionki zostaną podane w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rejestracji (zależnie od dostępności preparatów). W tym czasie, oprócz skompletowania listy kandydatów do szczepień, PGG S.A. skoordynuje także wewnątrzzakładowy plan, aby uniknąć wszelkich ryzyk w ciągłości ruchu kopalń. Spółka dokona również elektronicznej wymiany danych z Narodowym Funduszem Zdrowia i ogólnopolskim publicznym systemem informatycznym ochrony zdrowia (m.in. e-gabinet, pacjent.gov.pl). Akcja przesyłania spersonalizowanych informacji SMS o dacie i miejscu podania pierwszej dawki szczepionki potrwa 1-2 dni. Drugie szczepienie wyznaczone zostanie zgodnie ze specyfiką medyczną użytego preparatu.
Akcja zakończy się po zaszczepieniu wszystkich chętnych. W każdej z 9 lokalizacji szczepienia wykonywać będzie 4-5 zespołów medycznych, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie.
Polska Grupa Górnicza S.A. jako jedna z pierwszych w Polsce wśród dużych spółek zgłosiła natychmiastowy akces i gotowość do projektu szczepień w zakładach pracy po ogłoszeniu przez rząd na przełomie marca i kwietnia planu przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień.