PGG S.A. uruchamia kolejne składy węgla

W Polskiej Grupie Górniczej S.A. powiększa się sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW), których składy na terenie kraju pozwalają na odbiór węgla kupionego w e-sklepie.

Zgodnie z zapowiedziami PGG S.A. z każdym dniem sukcesywnie przybywa nowych dostawców węgla. Od wtorku 6 września w Polsce działa już 21 składów KDW w województwach: podkarpackim (w Uhercach i Wólce Sokołowskiej), łódzkim (w Łowiczu), zachodniopomorskim (w Maszewie), pomorskim (w Czersku i Łapalicach), małopolskim (w Tenczynku, Brzesku, Żabnie, Tarnowie i Proszowicach), opolskim (w Praszce), warmińsko-mazurskim (w Kisielicach i Pasłęku), podlaskim (w Woli Zambrowskiej), świętokrzyskim (w Jędrzejowie i Busku Zdroju), wielkopolskim (w Kępnie), lubelskim (w Karczmiskach), mazowieckim (w Otwocku i Radzanowie).
Sieć KDW funkcjonuje począwszy od 30 sierpnia i będzie wciąż rozbudowywana. Ma za zadanie ujednolicić standardy dowozu opału do klientów, ułatwić oraz obniżyć koszt dostawy węgla dzięki pominięciu licznych pośredników, windujących marże. Bez przerwy trwa nabór firm chętnych do współpracy z PGG S.A. O wyborze decyduje przede wszystkim jak najkorzystniejsza dla klienta indywidualnego cena usługi transportu węgla z kopalni do składu. Dostawcy KDW wydają w składach na terenie kraju opał kupiony wcześniej przez klienta w sklepie internetowym PGG S.A. Na życzenie i za dodatkową opłatą mogą dostarczyć towar bezpośrednio pod adres gospodarstwa domowego.
Sprzedaż węgla w e-sklepie PGG S.A. cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory od początku roku obsłużono już 226 tys. klientów indywidualnych. Do tylu gospodarstw domowych trafiło 900 tys. ton węgla. Dla porównania w analogicznym okresie poprzedniego roku było to 6 tys. gospodarstw domowych i 12 tys. ton węgla.
– Widać więc, że zmiana ma wręcz rewolucyjny charakter. Chcę też przypomnieć, że produkcja węgla w Polskiej Grupie Górniczej S.A. trwa cały czas. W kolejnych tygodniach i miesiącach będziemy sprzedawać węgiel jeszcze szybciej i sprawniej dla gospodarstw domowych ? mówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A. Dodaje, że w składach węglowych na terenie kraju dostępny jest również droższy węgiel importowany, a rządowy dodatek węglowy ma za zadanie kompensować wyższą cenę opału w okresie przejściowym.
W ofercie e-sklepu PGG S.A. pojawił się nowy towar ? miał węglowy, przeznaczony dla części kotłów przystosowanych technicznie do spalania takiego sortymentu węgla. Może on stanowić cenne uzupełnienie w trudnej sytuacji na rynku opału.
Bieżące informacje o sposobie sprzedaży węgla i zaopatrzenia rynku PGG S.A zamieszcza m.in. w internecie na ?Fanepage’u PGG – polski węgiel prosto od producenta? oraz na stronie firmowej www.pgg.pl w aktualnościach.