Po pracy zostań w domu

#popracyzostańwdomu ? takim hasztagiem Jastrzębska Spółka Węglowa zachęca swoich pracowników do ostrożności i rozsądku w życiu prywatnym podczas trwającej pandemii koronawirusa.
– Nie każdy może pracować zdalnie, to niewykonalne zwłaszcza w górnictwie ? mówi Patrycjusz Polak, kierownik Zespołu BHP w JSW SA. To on wraz z córką Lilianną wpadli na pomysł hasztaga #popracyzostańwdomu. ? W czasie wspólnej zabawy doszliśmy do wniosku, że warto taki hasztag zrobić dla nas, dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej ? dodaje Polak .
Zakłady górnicze nie mogą bowiem zaprzestać działalności, m.in. ze względu na warunki górniczo-geologiczne. W JSW SA po decyzjach Sztabu Kryzysowego wprowadzono liczne obostrzenia, dotyczące zakazu wstępu osób postronnych na teren spółki, badania temperatury ciała pracowników rozpoczynających pracę, trzyzmianowy system pracy oraz dezynfekcję kluczowych obszarów w poszczególnych zakładach. To jednak nie wystarczy. ? Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od pracowników, dlatego apeluję: dbajcie o siebie, bo tylko wtedy uratujemy miejsca pracy i zdrowie nas wszystkich. Odpowiedzialne zachowanie poza pracą chroni nas przed zarażeniem w pracy ? mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. operacyjnych i technicznych, który kieruje pracami Sztabu Kryzysowego.
Hasło #popracyzostańwdomu jest promowane od kilku dni na kanałach społecznościowych JSW SA.